Informacje,  Komputery i informacje,  Zbieranie danych

Wszystko, co z integracją danych może być związane

Każdy wie, że jeżeli chce się zdobyć nową wiedzę, to należy poznawać nowe rzeczy. Identycznie jest w momencie, kiedy mamy ochotę poznać jakieś prawidłowości przy większym zbiorze danych. Nie jest prosto wyciągnąć wnioski, kiedy mamy mnóstwo danych. Jednak big data to nie problem, kiedy będziemy mieli obok siebie osoby, które znają się na łączeniu i analizie danych. Przez dobry zespół ludzi będziemy mogli bez większych kłopotów doprowadzić do tego, że dostępne dane okażą się ogromnym źródłem wiedzy.

Z tego powodu jeśli rzeczywiście posiadamy mnóstwo danych to najlepiej by zabrali się za ich obróbkę zawodowcy, czyli ludzie, którzy faktycznie znają się na rzeczy. To doprowadzi do tego, że po pewnym czasie da się korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która została stworzona na podstawie zbiorowości danych – doczytaj

Co da się zrobić z danymi?

analityka danych

Autor: Przemek Zawadzki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli już posiadamy zbiór jakiś danych musimy zająć się jego analizowaniem.

Czy poruszana w tym artykule sprawa nie przykuła Twojej uwagi? Jeżeli tak, to dodatkowo wejdź na ten odnośnik – szalenie zalecamy tą treść.

Nie można ogarnąć tego bez planu, bo należy mieć świadomość, co chcemy zrobić i w jakim celu się to będzie robić. Za to wszystko odpowiedzialni są analitycy. Ogólnie ich analityka danych polega na po pierwsze zgromadzeniu danych, jeśli nie otrzymali już zbioru jakiś informacji. Kolejny krok polega na ich przeanalizowaniu oraz wykorzystaniu lub przygotowaniu do dalszego użytkowania. A ponieważ jesteśmy torpedowani ogromną ilością danych najczęściej już sami nie mamy pojęcia, w co wierzyć i nie do końca wiemy na podstawie, których danych wysnuwać wnioski.

przechowywanie danych

Źródło: flickr.com

Ale my zwykli Kowalscy nie musimy się tym, aż tak szczegółowo zajmować. Najważniejsze, żeby umieli to ogarniać analitycy danych. To daje możliwość na zrobienie porządku w wielu danych pod konkretnym kątem, a co się z tym wiąże mogą również odrzucić dane, które nie pasują do konkretnej zbiorowości. Odpowiednia selekcja danych jest bardzo ważnym elementem zawodu analityka.

Podoba Ci się ten tekst?! To przejdź do oferty masa bitumiczna na zimno, by zapoznać się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Cała praca to również właściwa integracja danych. Do tego potrzebne są odpowiednie technologie informatyczne. Pozwalają one gromadzenie faktycznie dużej ilości danych w jedynym miejscu. Często integrowane są dane z paru firm.

Źródło –