Informacje,  Technologia informacyjna,  Zbieranie danych

Kup komputer do swojej firmy

Pragniesz posiadać swój biznes? Trafna idea. Prywatna działalność to opłacalne warunki podatkowe (liniowy podatek), niezależność i możliwość zarobku. Naturalnie jest także niebezpieczeństwo, związane z krachem. Przedsiębiorcy powyżej uszu mają już informacji o kiepskich warunkach ekonomicznych.

Przemyśl sobie, co należy uczynić, by założyć swój pierwszy biznes. Przede wszystkim sprawy urzędowe – określenie rodzaju prawnego, wpis w rejestrze, wpis do państwowych baz danych. Następnie kwestie logistyczne – biuro, nabór pracowników. O czymś nie wspomniałem? Oczywiście. O tym, że nastało już 21. stulecie i komputery PC w biznesie to podstawa – .

Trudno sobie uzmysłowić, jak funkcjonowałaby firma bez pomocy pecetów. Praktycznie w każdej branży komputery osobiste pełnią istotną rolę – jako rejestry, maszyny graficzne itd.. Nabywając maszyny dla swojego przedsiębiorstwa, trzeba przemyśleć co wybrać – laptopy czy pecety stacjonarne. Komputery osobiste mobilne będą konieczne dla pozabiurowych pracowników.

Same komputery PC to mała część zakupów. Współczesne przedsiębiorstwo powinno posiadać łącze do WWW. W tym celu trzeba nająć kompetentnego speca, który zaprojektuje efektywną sieć w budynku. Aby to zrobić, będzie potrzebował porządnego serwera.

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Serwer to wydajny komputer, który umożliwia ruch internetowy w szkielecie sieci wewnętrznej. Wydajne urządzenia (np. serwery Intel) muszą odznaczać się znaczną ilością pamięci dynamicznej oraz trwałej. W typie budowy i w funkcjonalności różnią się mocno od pospolitych komputerów, zatem są od nich sporo droższe. Nie warto skąpić na serwerze, ponieważ on ogromnie ułatwia codzienną biznesową pracę. O ile sieć komputerowa liczy więcej niż dziesięć maszyn, w zasadzie powinieneś rekrutować administratora – fachowca od zawiadywania ruchem sieciowym – .

Proponuję znaleźć sklepy, które mają w ofercie komputery dla firm – wiele z nich daje ciekawe upusty przy zamówieniu dużej liczby sprzętu. Sprawdź, czy wraz z sprzętem dostajesz również gwarancję.