Znaczenie odpowiedniej wilgotności jak też temperatury dla funkcjonowania domowych oraz przemysłowych komputerów

Klimatyzacja kojarzy nam się z pierwszorzędnymi pokojami w hotelach, puchowymi kobiercami, wygodnym kompletem wypoczynkowym oraz świetną kawą przyniesioną przez miłego pracownika hotelu, względnie z wygodnym samochodem którym dojechaliśmy do tego miejsca. Rzecz jasna gdybyśmy się szczegółowiej namyślili, moglibyśmy dojść do wniosku że systemy klimatyzacji możemy napotkać i w wielu innych miejscach.

Infrastruktura internetowa

Autor: Andrew Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z funkcji jaką systemy klimatyzacji spełniają w urządzeniach IT. Nawet prosty komputer potrzebuje schładzania, inaczej komputer przestanie działać. Wniosek jest z tego taki, że prawidłowo działający wiatrak (www.smartvent.pl/automatyka/funkcje-centrali/) to podstawa efektywnego działania komputera. Obok procesora pamięci ma on wpływ w znacznym stopniu na komfort używania komputera. Ważną własnością tego urządzenia będzie jego cicha praca, gdyż trudno jest wyobrazić sobie wydajną pracę przy komputerze gdy rozprasza nas nieznośne buczenie łopatek wirnika.

Niebagatelną kwestią jest troska o sprawność tegoż fragmentu komputera, z tej przyczyny kiedy niekiedy trzeba przedmuchać wiatrak. Tak samo jak z domowym komputerem należy postępować z dużo bardziej skomplikowanymi urządzeniami jakimi są serwery.

Tutaj ważne jest dbanie o odpowiednią temperaturę samych urządzeń i całego pomieszczenia. W tym przypadku nie jedynie temperatura będzie istotna lecz również odpowiednia wilgoć powietrza. Zajmują się tym profesjonalne systemy klimatyzacji. Są one wyekwipowane w filtry zapobiegające pozostawaniu w powietrzu cząsteczek kurzu i innych zanieczyszczeń, które mogą przyczynić się do fizycznego uszkodzenia sprzętu i wyłączenia serwera bądź nawet utraty danych zgromadzonych na dyskach twardych serwera.

Tak więc możemy powiedzieć iż systemy klimatyzacji (sprawdź serwis klimatyzatorów warszawa: http://cik-wisniewski.pl/montaz-serwis-klimatyzacji-warszawa) są ogromnie ważnym czynnikiem systemu bezpieczeństwa instytucji. Nie dziwi zatem fakt, że banki oraz instytucje państwowe takie jak urzędy skarbowe i inne podmioty gromadzące informacje o obywatelach, przywiązują wielką wagę do ochrony fizycznej swych serwerów. Utrata nagromadzonych danych mogłaby spowodować kompletny paraliż tych instytucji.