Przegląd mniej znanych urządzeń technicznych, stosowanych w najróżniejszych gałęziach przemysłu.

Przeglądając ofertę jakiegoś sklepu przemysłowego można w nich znaleźć maszyny, o jakich wiele osób nawet nie miało okazji słyszeć, a tym bardziej zobaczyć, jak one działają. Niektórych z nich się używa w przemyśle motoryzacyjnym czy chemicznym, i zobaczyć je można przykładowo w samochodowym warsztacie.

Za to inne są niezbędne w magazynach czy halach produkcyjnych, gdzie wymagane będzie utrzymanie odpowiednich parametrów wilgotności oraz temperatury. Jednymi z urządzeń tego typu są kompresory powietrza. Chociaż przy nich stwierdzić można, że wiele osób miało z nimi styczność na stacjach benzynowych.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna obrzynarka także z pewnością wpadnie Ci w oko.

Jednak tam widać tylko część kompresora przeznaczoną dla kierowców, a całe wnętrze jest schowane pod obudową. Ale gdyby się kierowców tankujących na stacji zapytać, z czego takie urządzenie może się składać, to zapewne duża ich część nie potrafiłaby odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Zaaferowały Cię informacje opublikowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę (prymat.net/), która również Cię się będzie podobać.

sprężarka śrubowa

Źródło: http://pneuma.pl

A kompresor, który można zobaczyć na przykład w warsztacie samochodowym, przeważnie się składa z trzech podstawowych elementów, to znaczy silnika, sprężarki oraz zbiornika na sprężone powietrze. O ile kompresory jest jeszcze jakaś szansa obejrzeć podczas działania, o tyle osuszacze adsorpcyjne już nie specjalnie. Te maszyny wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie bardzo niska wilgotność atmosfery, czyli różnych halach i magazynach. Często sięga po nie przemysł chemiczny, farmaceutyczny i spożywczy, w których muszą być zapewnione rygorystyczne normy przy produkcji.

Biorąc po uwagę uwarunkowania tych gałęzi przemysłu jest duża szansa, że wraz z osuszaczami powietrza w jednej hali mogą się pojawić generatory azotu. Jak już ich nazwa wskazuje, ich podstawowym zadaniem jest produkcja azotu o dużej czystości z otaczającego nas powietrza. Dzięki temu nie ma konieczności wożenia ciężkich butli, tylko uruchamia się przenośne urządzenie i azot będzie dostępny. Oprócz tego można uniezależnić się zupełnie od dostaw napełnionych butli, bo azotu w atmosferze nie powinno zabraknąć.