Najważniejsze zalety używania nowoczesnego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwami, historia najpopularniejszego ERP na świecie

Nowocześnie zarządzana firma będzie potrzebować nowoczesnych narzędzi które jej pozwolą szybko podejmować różne decyzje i analizować informacje. Biorąc pod uwagę ilość informacji, jakie mogą do firmy spływać i ilość procesów biznesowych nie jest możliwe, żeby zajmować się wszystkim w sposób ręczny. I dzisiaj nikt nie planuje ręcznie się tym zajmować, bo do tego służy odpowiednie oprogramowanie.

oprogramowanie dla firmy

Autor: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesne systemy zarządzające, zwane też potocznie systemami ERP mogą całościowo obsługiwać wszystko, co się w firmie dzieje, od zarejestrowania oferty dla klienta do rozliczeń jego należności. Zaawansowany system tego typu oparty jest na wydajnej bazie danych, w której zapisywane są wszystkie wykonywane działania i niezbędne informacje. Przez to nie tylko w sposób bieżący ma się do nich dostęp i możliwość weryfikacji, jak aktualnie wygląda sytuacja z różnorodnymi dokumentami czy rozliczeniami, lecz również przeprowadzać kompleksowe analizy w oparciu o dłuższe okresy czasu. Będzie to dawało ogromne możliwości przy podejmowaniu kluczowych do rozwoju przedsiębiorstwa decyzji.

Różnych pakietów ERP działa na rynku całkiem sporo, ale od samego początku za najważniejszy jest uznawany niemiecki SAP, który stał się przecież prekursorem tego typu oprogramowania. Jego historia sięga początku lat siedemdziesiątych, bo właśnie wtedy ukazała się pierwsza wersja pakietu. Przez ponad cztery dekady działalności SAP urósł do potężnego i najpopularniejszego pakietu na świecie, ocenia się dzisiaj, że stosuje go ponad sto tysięcy firm i blisko piętnaście milionów unikalnych użytkowników.

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu w dalszym ciągu masz jakieś pytania, to zobacz oprócz tego to ważne źródło – są w tamtym miejscu analogiczne treści.

Także w Polsce sap is-utilities ma ogromną popularność, szczególnie pośród większych firm. Daje on obsługę wszystkich procesów, ma bardzo duże możliwości konfiguracji i daje potężne narzędzia do analizowania danych. Dzięki budowie modułowej można go dokładnie dopasować do potrzeb każdej firmy, wdrażając tylko te obszary, jakie będą potrzebne. Bardzo pożądaną możliwością jest także możliwość dorabiania nowych funkcjonalności i modułów, jeśli ich nie będzie w podstawowej konfiguracji programu.