Produkty firmy Asus – czym się wyróżniają?

Mocna rywalizacja na rynku smartfonów sprawia, że producenci prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć konsumentów do własnych produktów. Najłatwiejszym sposobem jest zbudowanie odpowiednio dobrego gadżetu, który będzie nie tylko funkcjonalny, względnie tani lecz przede wszystkim będzie spełniał oczekiwania użytkowników.

telefon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z graczy chcących mieć także swój, niemały udział na polu sprzedaży telefonów jest Asus. Jeszcze do niedawna ta tajwańska firma kojarzyła się wielu z nas z dobrej klasy komputerami. Jednakże od długiego okresu Asus konkuruje z innymi firmami o prym w świecie urządzeń smart. Tajwańska firma wypuściła na rynek serię Zenfone, w skład której wchodzą min.: Asus Zenfone 5, Asus Zenfone C, Asus Zenfone 2 Laser albo też Asus Zenfone Go, zobacz: zobacz tutaj. Cała linia, powstała przed niespełna 2 laty, obejmuje smartfony pracujące na systemie Android. Rodzina Zenfone posiada procesory Intel Atom jak i własną nakładkę graficzną Asus Zen.

telefon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy ze wspomnianych telefonów, a więc Asus Zenfone 5 to tak naprawdę 5 calowy model oferujący przyzwoite działanie, całkiem dobry aparat a co najważniejsze jest przykładem odpowiedniego stosunku ceny do poziomu wykonania. Wypada wspomnieć, że smartfon ten pracuje na systemie Google w wariancie 4.3. Jeśli chodzi natomiast o model Asus Zenfone 2 laser, jaki przedstawiono na imprezie CES w 2015 roku, to jest on wyposażony w ekran o gabarytach 5,5 cala a całość pracuje na jednej z najnowszych wersji platformy z zielonym robotem – Lollipop 5.0.

Najmocniejsza wersja tego flagowca ma aż 4GB pamięci podręcznej i procesor o taktowaniu 2.3 GHz, co bardzo wyróżnia ten gadżet na tle innych dostępnych w zbliżonej cenie. Bardzo dużą zaletą jest funkcja obsługi 2 kart SIM jak i 32GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Bardzo ciekawą cechą tego smartfonu jest obecność lasera, użytego w 13MPX aparacie.

Asus Zenfone C i Asus Zenfone Go to nisko-kosztowe produkty z 2015 roku o przybliżonychpodobnych osiągach – .

Opisywany temat Cię zainteresował? Więc odwiedź stronę www (http://www.safespace.pl/czym-sie-zajmujemy/), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu interesujące informacje, omawiające to zagadnienie.

Pierwszy działa na systemie Android w wariancie 4.4.2. Kolejny natomiast na wariancie Lollipop 5.0. Telefon Zenfone Go wydaje się być nieco silniejszym modelem ze względu na swoje 2GB pamięci RAM jak i procesor 1.3GHz. Z kolei Zenfone C posiada odpowiednio 1GB pamięci RAM oraz procesor o taktowaniu 1.2Ghz. Reasumując – tajwańska korporacja produkuje dobre, smartfony budżetowe o odpowiednio dobrej relacji ceny do jakości.