Internet kiedyś i obecnie – w którym kierunku się rozwija?

Jeszcze kilka lat wstecz Internet wykorzystywany był głównie do tego, by komunikować się ze znajomymi, szukać rozrywki jak i informacji na wszystkie atrakcyjne dla nas tematy. Aktualnie sytuacja prezentuje się nieco inaczej, bo Internet nieustannie się rozwija, dostęp do sieci ma coraz liczniejsze grono osób na całym świecie, a zakres jego możliwości nieustannie się poszerza. W jakim kierunku następuje jego rozwój?

internet, technologie

Źródło: freepik.com
Nie jest ciężko zaobserwować, że Internet coraz bardziej jest nam potrzebny w normalnym funkcjonowaniu. To właśnie w Internecie weryfikujemy rozkład jazdy autobusów, nabywamy bilety samolotowe, bookujemy hotele, opłacamy rachunki, dokonujemy zakupów… Rozwój Internetu postępuje bardzo prędko, co wynika po części z tego, że coraz więcej podmiotów widzi w tym swe szanse na dodatkowy zysk albo oszczędności kosztów- więcej na ten temat: Podmioty bankowe coraz częściej promują swoje mobilne bądź internetowe platformy, aby zmniejszyć ilość kosztownych placówek do potrzebnego minimum. Przedsiębiorstwa promują się coraz chętniej w sieci, bo marketing mobilny i internetowy to bardziej ekonomiczne i bardziej efektywne rozwiązanie aniżeli reklama standardowa. Popularne stają się również różnego rodzaju gry, aplikacje jak i platformy, które coraz częściej zastępują formy rozrywki, z których korzystaliśmy jeszcze parę lat temu. Zmiany tego typu można mnożyć bardzo długo. Ten temat szerzej opisano tu- marketing mobliny

laptop, internet, strona www

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być jednak świadomym tego, że rozwój Internetu niesie za sobą także wiele zagrożeń. Mowa nie tylko o ewentualnych uzależnieniach, które nie są obecnie niczym niezwykłym, ale również szeregu innych niemiłych konsekwencjach. Warto wspomnieć między innymi o zagrożeniu wiążącym się z kradzieżą prywatnych danych i włamaniami na internetowe rachunki bankowe. Mimo ciągle rozwijanych zabezpieczeń, hakerzy nieustannie znajdują skuteczne sposoby działania. Winniśmy w związku z tym używać trudne do złamania hasła i sprawnie nimi zarządzać przy pomocy właściwych narzędzi np. chrome hasła. Pomyśleć trzeba także o zabezpieczeniu swojego komputera i telefonu- pomoc uzyskasz tu: hasła chrome.