Internet kiedyś i obecnie – w którym kierunku się rozwija?

Jeszcze kilka lat wstecz Internet wykorzystywany był głównie do tego, by komunikować się ze znajomymi, szukać rozrywki jak i informacji na wszystkie atrakcyjne dla nas tematy. Aktualnie sytuacja prezentuje się nieco inaczej, bo Internet nieustannie się rozwija, dostęp do sieci ma coraz liczniejsze grono osób na całym świecie, a zakres jego możliwości nieustannie się poszerza. W jakim kierunku następuje jego rozwój?

internet, technologie

Źródło: freepik.com
Nie jest ciężko zaobserwować, że Internet coraz bardziej jest nam potrzebny w normalnym funkcjonowaniu. To właśnie w Internecie weryfikujemy rozkład jazdy autobusów, nabywamy bilety samolotowe, bookujemy hotele, opłacamy rachunki, dokonujemy zakupów… Rozwój Internetu postępuje bardzo prędko, co wynika po części z tego, że coraz więcej podmiotów widzi w tym swe szanse na dodatkowy zysk albo oszczędności kosztów- więcej na ten temat: Podmioty bankowe coraz częściej promują swoje mobilne bądź internetowe platformy, aby zmniejszyć ilość kosztownych placówek do potrzebnego minimum. Przedsiębiorstwa promują się coraz chętniej w sieci, bo marketing mobilny i internetowy to bardziej ekonomiczne i bardziej efektywne rozwiązanie aniżeli reklama standardowa. Popularne stają się również różnego rodzaju gry, aplikacje jak i platformy, które coraz częściej zastępują formy rozrywki, z których korzystaliśmy jeszcze parę lat temu. Zmiany tego typu można mnożyć bardzo długo. Ten temat szerzej opisano tu- marketing mobliny

laptop, internet, strona www

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być jednak świadomym tego, że rozwój Internetu niesie za sobą także wiele zagrożeń. Mowa nie tylko o ewentualnych uzależnieniach, które nie są obecnie niczym niezwykłym, ale również szeregu innych niemiłych konsekwencjach. Warto wspomnieć między innymi o zagrożeniu wiążącym się z kradzieżą prywatnych danych i włamaniami na internetowe rachunki bankowe. Mimo ciągle rozwijanych zabezpieczeń, hakerzy nieustannie znajdują skuteczne sposoby działania. Winniśmy w związku z tym używać trudne do złamania hasła i sprawnie nimi zarządzać przy pomocy właściwych narzędzi np. chrome hasła.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany tekst, sprawdź dodatkowo ten link. To bez dwóch zdań ta propozycja, na której znajdziesz podobne informacje.

Pomyśleć trzeba także o zabezpieczeniu swojego komputera i telefonu- pomoc uzyskasz tu: hasła chrome.