Czym jest centralny odkurzacz i jaki najbardziej korzystnie wybrać model? O czym powinniśmy pamiętać przed jego kupnem?

Faktycznie duże powierzchnie wymagają bardziej znaczącego nakładu pracy w okresie sprzątania. Żeby robić to bardziej skutecznie, najkorzystniej inwestować w centralny odkurzacz.

profesjonalny odkurzacz

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu odkurzacz to skomplikowana instalacja, składa się z dużej ilości komponentów. Mamy więc jednostkę centralną, jej zadaniem jest wytworzenie podciśnienia w instalacji. Istnieją rury PCV, które są rozprowadzane w całym mieszkaniu, występują w kanałach wentylacyjnych, ścianach i podłodze. Następnym elementem są gniazda ssące. Zamontowuje się je na końcu rur w wybranych miejscach w domu, zwłaszcza tam, gdzie istnieje obowiązek podłączenia węża ssącego i odkurzenia powierzchni.

Mamy węża ssącego, jaki jest bardziej długi niż w klasycznych odkurzaczach, ma aż siedem-dziewięć metrów. Na końcu powinniśmy wspomnieć o dodatkach, na przykład o automatycznej szufelce z otworem, jaka odprowadza kurz. Jeśli chodzi o koszt tego rodzaju odkurzacza to na pewno musimy przygotować się na znaczny wydatek. Odkurzacz (witryna internetowa) do średniej wielkości domu to cena min. tysiąc pięćset złotych złotych, lecz już bardziej zaawansowane mogą kosztować nawet 6-7 tysięcy złotych. Jak bierzemy pod uwagę fakt, iż odkurzacze centralne zamontowuje się najczęściej już w momencie budowy domy (polecane odkurzacze centralne), to tego typu dodatkowy koszt nie jest już bardzo duży, szczególnie jak rozważy się plusy, jakie przyniesie zamontowanie takiego urządzenia. Odkurzacz – sprawdź (odkurzacz centralny beam) centralny to same pozytywy, pozwala on odprowadzanie kurzu oraz zanieczyszczeń na zewnątrz budynku, działa prawie bezgłośnie. Jak planujemy wybrać najlepszy odkurzacz, to zwróćmy uwagę na maksymalną powierzchnię, którą może wysprzątać dany model.

Zwracajmy także uwagę na ilość gniazd ssących czy moc ssącą i wydajność. Najbardziej niezawodne centralne odkurzacze nie muszą być bardzo drogie, wystarczy, aby mogły sprawdzić się we wnętrzu, jakie będą sprzątać – . W rzeczy samej najbardziej korzystnie dobrać model z ekranem LCD czy regulacją w wężu ssącym. Bardzo przydatną, lecz i problematyczną funkcją jest sprzątanie ma mokro. Jeśli bowiem odkurzacz nie będzie podłączony do klimatyzacji, należy usuwać zanieczyszczenia samodzielnie. Jak będziemy mieć to na uwadze, to można być pewnym, iż centralny odkurzacz będzie dla nas bardzo ciekawy.