Pomocne vademecum. Serwisowanie urządzeń komputerowych i urządzeń elektronicznych w naszym przedsiębiorstwie

To nieważne, czy mamy wielka firmę, czy małą firmę, jeżeli nie należymy do grupy osób uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku używania kasy (w zależności od uzyskanego obrotu), musimy wprowadzić do firmy sprzedaż rejestrowaną za pomocą kasy fiskalnej. Taka kasa, jako dodatkowy, szalenie potrzebny element wyposażenia firmy, musi być poddawana przeglądowi regularnie.

serwis komputerowy

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagany przegląd kasy fiskalnej powinien być przeprowadzony nie później niż 2 lata od poprzednio wykonanego przeglądu (lub fiskalizacji kasy). Jednak są firmy serwisujące, jakie dają możliwość wykonywania serwisu w każdym roku i wychodzi na to, iż jest to opcja tańsza niż przegląd dwuletni. Trzeba pilnować daty przeglądu, ponieważ jego brak traktowany jest jako niepoprawne prowadzenie księgi kasy co może skutkować obciążeniem kary finansowej za wykroczenie skarbowe. Ponieważ nie jest to rzecz, o której myśli się codziennie, bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie na kasie naklejki z dokładną datą następnego serwisu. Ponadto, spora część kas fiskalnych sygnalizuje obowiązkowy przegląd z automatu.

Nie chcemy dopuścić do tego, byś nie uświadczył wszystkich szczegółów na ten temat. Namawiamy więc do nowego artykułu. W nim oczekuje na Ciebie interesująca informacja (https://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/towary-emas/).

Czasami też serwisant przekazuje informację dzwoniąc, sms-owo albo przez e-mail właściciela kasy, że kasa fiskalna powinna być poddana przeglądowi. Jeżeli mamy również drukarkę fiskalną, do której trzeba zajrzeć, przydatny jest serwis komputerowy. Osoby serwisujące najczęściej naprawiają małe usterki na miejscu, lecz jeżeli trzeba będzie zabrać sprzęt na dłużej, jest szansa, że serwis komputerowy będzie w stanie wypożyczyć nam na ten czas sprzęt zastępczy. Oczywiście, sporo zależy od tego, czy pilnie potrzebujemy konkretnej rzeczy.

Może Cię również zainteresować –

kasa fiskalna
Jeżeli mamy dużo sprzętu, warto pomyśleć o jednym serwisancie, który będzie potrafił przejrzeć wszystkie naraz – kasę, drukarkę fiskalną, maszynę wielofunkcyjną albo komputer. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i powierzymy nasze sprzęty jednej osobie, jaka przyjdzie do naszej firmy na dzień lub dwa.