Czym są nowe analizy dla przedsiębiorstw? W jaki sposób mogą pomóc zrozumieć oczekiwania klientów jak i zwiększyć zyski?

W temacie analityki jakiś czas temu wyklarowało się pojęcie big data. Pojęcie to oznacza tendencję do szukania oraz wykorzystania wartości biznesowej, jaka widoczna jest w coraz większych jak i wciąż lepiej dostępnych różnych danych. Brane są one ze sporej ilości miejscu, najczęściej spoza organizacji, jak również z obszarów do tej pory zupełnie niekwalifikowanych i nie branych pod uwagę, jako informacje, które mogą wydawać się ważne. Jak wskazuje natomiast praktyka te informacje są niesamowicie przydatne, szczególnie z biznesowego podejścia.

analiza

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim można podejmować coraz lepsze decyzje odnośnie biznesu – więcej Datarino.

To prawda, że dziś mamy dostęp do mnóstwa informacji, więc jeśli omawiana tematyka Cię zainteresowała oraz chcesz uzyskać zbliżone wiadomości na podnoszony wątek, to sięgnij po szczegóły (https://inito.pl/) tu.

Jak niektórzy twierdzą, to po prostu kolejny etap jeśli chodzi o rozwój biznesu, którego można było się spodziewać. Jeszcze niedawno wystarczająca okazywała się po prostu wiedza o działaniu organizacji, poszukiwało się przewag biznesowych w dobrej organizacji procesów biznesowych, raportowało operacyjnie – całość składała się na bardziej albo mniej skuteczne działania.

Kolejnym krokiem było poszukiwanie trendów w swoich zbiorach informacji, analiza danych, sprawdzanie przyczyn zachodzących wydarzeń – odkryj więcej tu. Tak powstawały też pierwsze hurtownie danych. Miało to rzecz jasna związek z ewolucją platform baz danych, zaczęły także powstawać specjalizacyjne narzędzia analityczne, które pomagały w odkrywaniu tego typu wzorców. Dziś natomiast trudno wyobrazić sobie zbieranie wartościowych danych bez big data. Jest tak głównie przez złożoność systemów ekonomicznych, w jakich obrębie funkcjonują największe przedsiębiorstwa. Warto zauważyć, iż łańcuch wartości, których chcą one dostarczyć klientom ogromnie się wydłuża, z tego powodu zwykłe promowanie artykułu już nie jest wystarczające.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czas więc dostarcza się nie jednie usługi i produkty, ale głównie kompletny zestaw doświadczeń. Ma to przełożenie na większe marże oraz wyższą lojalność osób korzystających z naszych usług. Tego typu rozbudowanie łańcucha wartości powiększa zakres informacji, z którymi normalnie warto się zmierzyć przy podejmowaniu decyzji. Każda więc z firm, która myśli o oferowaniu jak najlepszych produktów, jak i o zdobywaniu coraz większych przychodów, bezwzględnie musi używać big daty.