Co to jest odbitka 3d i Czy tak prosto go zamówić?

Marki drukarskie świadczą profesjonalne usługi druku 3D w technologii FDM (wydruki 3D z termoplastów). Dysponują bezustannie rozbudowywanym parkiem mechanicznym, opartym o najodpowiedniejsze niskobudżetowe urządzenia dostępne na rynku. Korzystają z drukarek 3D korporacji Zortrax (M200), TierTime (Up! Mini), Monkeyfab (PRIME), Jelwek (Prusa i3 XL) i także Robo 3D.

Wydruki 3D w technologii FDM to jedna z najpopularniejszych i dodatkowo najtańszych sposobów drukowania przestrzennego.

Interesujący wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie mercor s.a. zawory odcinające, którą tu odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Polega na konstruowaniu modeli warstwa po warstwie za pomocą wiązki na wpół roztopionego plastiku. Przedsiębiorstwa zwykle trudzą się w druku 3D pierwowzorów, modeli koncepcyjnych jak również użytkowych, i także gadżetów reklamowych sporządzanych w skrótowych, personalizowanych partiach. Jednostki zajmujące się czynnością, jaką są wydruki 3d są w stanie zaoferować wydruki 3D i skanowanie 3d modeli o realnie dowolnym obszarze roboczym. Inżynierowie są w stanie zoptymalizować wszelki projekt pod kątem techniki FDM i wydrukować go w taki sposób, iżby po połączeniu uzyskał on spodziewany rozmiar. CD3D ma zasobne doświadczenie w adaptacji zamówień o zakresie niskoseryjnym – produkcji modeli w ilościach kilkudziesięciu – kilkuset sztuk. W błyskotliwej większości przypadków dotyczy to zleceń dla specjalizacji reklamowej. Drukowane gadżety są personalizowane logiem Kontrahenta, a ich stosunkowo niewielka liczba powoduje, że dużo bardziej rentowna jest wytwórczość w technice druku 3D. Dzięki mianym drukarkom 3D da się wydrukować modele z faktycznie każdego rodzaju materiału do druku 3D w technice FDM, jakie są przystępne na rynku. Paleta materiałów jest pod takim względem niezmiernie bogata . W realizacji wydruków 3D wykorzystujemy tylko i wyłącznie materiały od rozwojowych producentów: Verbatim, Spectrum Filaments, D&R 3D Filament, Noviplast, bądź Zortrax.

CD3D jest pierwszą firmą w naszym kraju, która zaczęła prace z materiałem kompozytowym Graphene 3D, będącym związaniem PLA i grafenu – artykułu przyszłości. Materiał ten ma szereg rzadkich właściwości jak np. przewodzenie prądu, co sprawdza się w zaszczytny sposób w kontekście druku 3D obrębów elektronicznych.