Podstawowe informacje o tym jak powstały smartfony, przykłady ich wykorzystania w biznesie i życiu codziennym.

Smartfony wdarły się przebojem w nasze życie, jak pokazują statystyki w ostatnich latach coraz mniejsza ilość klientów wybiera tradycyjne telefony z klawiszami. W rzeczywistości smarftony to bardzo wydajne komputery, tyle że w miejscu klawiatury i myszy mają tylko dotykowy ekran.

Co zupełnie nie będzie przeszkadzać w tym, aby dało się z nich wygodnie i przyjemnie korzystać. Mimo że popularność zyskały raptem parę lat temu, to niewiele osób wie, że ich historia trwa już około dwóch dekad.

programowanie aplikacji mobilnych na telefon

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie dwadzieścia lat temu IMB zaprojektował pierwsze urządzenie mające ekran dotykowy, jakie jednak wówczas dużej popularności nie zyskało. Potrzeba było następnych piętnastu lat i dużego rozwoju technologii, aby pojawiła się następna odsłona smartfonów, tym razem już bardzo ciepło przyjęta przez konsumentów. Aktualnie smartfony są naprawdę potężnymi urządzeniami, o mocy obliczeniowej znacznie przewyższającej komputery sprzed niedawna. I producenci co rusz dokładają im pamięci i szybkości procesora, jeszcze bardziej powiększając ich parametry.

Aktualnie na rynku liczą się smartfony z dwoma systemami operacyjnymi, czyli iOS oraz Androidem. Wprawdzie jeszcze system Microsoftu próbuje zdobyć jakąś część tego rynku, ale na razie tak średnio sobie radzi. Wybór systemu ma duży wpływ na to, z jakich programów i aplikacji będzie można korzystać, a poza tym ile za to będzie trzeba płacić.

Niewątpliwie dużo lepiej w tym względzie prezentuje się Android. Gry i aplikacje mobilne ściągać można ze sklepu Google Play, w jakim duża ich część jest darmowa albo kosztująca niewielkie kwoty. Google prowadzi również rozsądną politykę dla developerów, dzięki czemu ilość proponowanych programów bardzo szybko przyrasta. I programy te są coraz bardziej zaawansowane jeśli chodzi o grafikę i użytkowanie, co bardzo dobrze widać na przykład po rozmaitych grach.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym portalu tekst? Kliknij więc dodatkowo ten link oraz zobacz więcej info projektowanie stron internetowych kielce na omawiany problem.

Lecz na tablety i smartfony produkowane jest też coraz więcej programów użytkowych, biznes polubił te niewielkie urządzenia i coraz chętniej z nich korzysta.