Jakiego typu korzyści oferują gry? Czy są zagrożeniem, czy można się od nich uzależnić? Co wiadomo na ten temat?

Konsole, tablety oraz komputery, a jednocześnie normalne telefony komórkowe, to urządzenia, które aktualnie służą jednocześnie do pracy i rozrywki. Na pewno uwielbiamy grać w gry komputerowe, które są chyba najwspanialszą rozrywką. W każdym choćby najprostszym telefonie odnaleźć można niezbyt skomplikowane gry, w które jednak chcemy grać. Dlaczego?

Niektórzy twierdzą, że gry są tak znane, ponieważ odczuwamy niechęć do rzeczywistości. Grający w ulubionej produkcji może przenieść się bardzo szybko do świata, w jakim łatwo można odnieść sukcesy. Po prostu ma do wykonania konkretne zadania, po jakich następuje nagroda. Gry mogą być tak więc czymś na kształt substytutu szczęścia osobistego, to także szansa na nawiązanie bezpiecznych kontaktów wirtualnych, sposób na nudę. To jest jedna strona medalu, gdyż nie każdy traktuje gry, jako takiego zamiennika szczęścia osobistego.

przejdź do tej strony

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Gry przede wszystkim to wspaniała rozrywka i urozmaicenie życia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy dość znacznie rozwinęły się gry online, które pozwalają grać osobom z całego świata. W sumie więc wystarczy mieć podłączenie do internetu, żeby zagrać w każdą dostępną grę. Bardzo duża większość tego rodzaju gier jest darmowa, dopiero jak bardziej się zaangażujemy, to mamy możliwość dokupienia kolejnych niezbędnych elementów.

Masz chęć poznać inne równie pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj impreza okolicznościowa nad morzem, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Szczególnie popularna aktualnie jest gra wawawars . Takie gry to jedna z możliwości, dużo jesteśmy w stanie również powiedzieć o innych typach.

Różnorodne gry, jak strategiczne i strzelanki wymagają zastosowania znaczącej koncentracji połączonej z koordynacją ruchową. Graczy więc nie może zadziwiać zjawisko błyskawicznie uciekającego czasu, bo granie jest czynnością nastawioną na teraźniejszość. Naukowcy twierdzą, iż gry tak samo, jak aktywność fizyczna, budzą hormony szczęścia – endorfiny. Są one w stanie regulować nawet wrażenie bólu. Gry stanowią też formę odreagowania niepokoju i agresji. Nie dziwi więc fakt, iż wiele osób lubi grać w gry o różnorodnych porach dnia, a również nocy. Jak nie jest to przesada, a umożliwia jednocześnie zminimalizować uczucie zdenerwowania, to nie ma w tym nic złego. Można powiedzieć, iż gry w tej sytuacji działają jakby terapeutycznie.