Oddaj towar bez podawania powodu – jak przebiega ta procedura

W tych czasach ciągle coś kupujemy. A to nową bluzkę, nowe sztućce do pokoju kuchennego czy nowe biurko do pokoju naszej pociechy. Stale coś trzeba kupić i my to dokładnie robimy. Kupujemy, bo czegoś nam potrzeba, albo, dlatego, że po prostu nie mamy, co robić. Często sporo zakupów jest robionych spontanicznie. I jeśli kupiliśmy nie myśląc kolejną puszkę ananasów to okej, ale jeżeli jest to następna bluzka w kolorze niebieskim, to raczej nie jest to idealny pomysł.

Dlatego, że nasze zakupy są nieprzemyślane myślimy o tym żeby oddać towar. Wiele sklepów online daje możliwość na oddanie produktu bez podania przyczyny. Zamawiasz przymierzasz i oddajesz, bo wyszło na to, że jednak dana rzecz Ci nie pasowała. To standardowa praktyka. Jednak zwrot towaru bez podania przyczyny w zwykłym sklepie nie jest już tak banalną kwestią (więcej informacji na stronie). Bardzo często jest tak, że trzeba wypisać kwit związany z reklamacją, a ta musi obejmować powody oddania rzeczy. W takiej sytuacji można myśleć o tym, że dostaniemy zwrot pieniędzy za towar albo na nową rzecz.

zwrot

Autor: H. Michael Karshis
Źródło: http://www.flickr.com

A, jeśli od razu chcemy oddać coś, jedynie, dlatego że jednak się rozmyśliliśmy i chcielibyśmy dostać z powrotem nasze pieniądze, to rzeczywiście może nie być banalne. Sklepy posiadają swoją politykę, która raczej polega na „kup i wróć po kolejną rzecz”, a nie na „weź ubierz w domu jeszcze raz i oddaj”. Z tego też powodu często słyszymy wiele nieprawdziwych wymówek, które nie pozwalają nam na zwrócenie rzeczy.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://www.winski.pl/) do poczytania. Znajduje się tutaj dużo cennych wskazówek, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

Jednak posiadamy określony czas, który pozwala nam kupującym na oddanie towaru bez podania powodów.

W odmętach komputerów

Gdy mamy komputer najczęściej posiadamy też dostęp do Internetu. W Internecie poszukujemy w internetowych przeglądarkach wielu rzeczy. A kiedy posiadamy Internet i mamy zainstalowaną przeglądarkę chrome, to powinniśmy też nie zapominać, że zapisujemy na niej chrome hasła (czytaj więcej na ten temat). Dobrze sprawdzić, jakie hasła są zapisane i jeśli zajdzie taka potrzeba po prostu je usunąć. Nie zapominajmy, że brak antywirusa może nam zaszkodzić i doprowadzić do tego, że ktoś będzie miał dostęp do naszych kont. Dodatkowo, gdy mamy komputer musi on przejść test wydajności komputera (dalsza cześć artykułu).

Jeśli pasjonuje Cię przedstawiana w niniejszym artykule tematyka, zobacz treść, którą najprawdopodobniej również uznasz za przydatną.

Istnieją programy, które pozwalają na sprawdzenie wydajności każdego z podzespołów komputera, przez, co będziemy wiedzieć, czemu czasem nasz komputer opóźnia nasze działania.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>