Dlaczego serwer jest tak ważny dla różnorodnych zastosowań – osobistych i bardziej profesjonalnych. Sprawdź

Pierwszym krokiem do włączenia własnej witryny online jest wybranie serwera. To istotnie od jego działania zależy prędkość działania i niezawodność strony.

W znacznym uproszczeniu serwer, nazywany także hostingiem to miejsce, w jakim istnieją pliki twojej strony. Instalując właściwe oprogramowanie możesz użyć własnego komputera jako serwera, lecz na pewno bardziej komfortowym rozwiązaniem jest oferta firmy specjalizującej się w takiego rodzaju usługach. To tak naprawdę usługodawca jest odpowiedzialny za bezproblemowy dostęp do strony, bezpieczeństwo danych czy utworzenie kopii zapasowych. Dla początkującego użytkownika najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie tzw. hosting współdzielony oraz ta oferta. Jak sama nazwa wskazuje, „phrase” (zobacz pozycjonowanie landing page) jest dzielony na większą liczbę użytkowników, dzięki temu koszty usługi są stosunkowo niskie (od kilkudziesięciu złotych rocznie).

[

przejdź dalej

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

A jakie są najbardziej istotne parametry? Tak naprawdę, przestrzeń dyskowa – prosta strona www, nawet wykorzystująca skrypt cms przeważnie nie przekracza 150mb wielkości plików. Jeżeli masz w planach umieszczanie w swojej witrynie multimedialne pliki, wystarczająca będzie przestrzeń dyskowa co najmniej 1GB. Kolejna rzecz – transfer danych. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na limit transferu danych, jaki definiuje wszelki ruch mający miejsce w obrębie serwera. Limit określany jest w miesięcznym rozliczeniu, ale dużo firm zapewnia nielimitowany transfer.

Ważna jest także technologie skryptowa. Jeżeli w przyszłości pragniesz mieć możliwość posiadania pokaźnej ilości stron na jednym z serwerów, trzeba zawczasu wybrać ofertę, w jakiej nie zostały wdrożone limity co do ilości używanych domen oraz subdomen.

Powinniśmy też sprawdzić czy tematyka naszej strony internetowej jest zgodna z regulaminem usługodawcy. Bardziej zaawansowane czynności to wirtualizacja serwerów. Umożliwia na włączenie wielu niezależnych, odizolowanych od siebie serwerów na pojedynczym komputerze.

Kliknij ten link supermarket tychy! Na stronie znajdziesz interesujące wiadomości na to zagadnienie, opisane w naszymtekście.

Takie systemy wykorzystywane są w bardziej profesjonalnych projektach, jak product engineering. Jak to nasze pierwsze kroki z tym zagadnieniem to nie powinniśmy się martwić o nieznajomość pojęć. Jednakowoż dla wielu osób, które już działają w tej branży są to znane terminy.