Parę refleksji na temat tradycyjnych pecetów i informatyzacji, która pochłania coraz więcej dyscyplin ludzkiego życia

Komputery bywają współcześnie w tak powszechnym użytku, że w każdym lokalu użytkowym jest chociaż jedno takie urządzenie, a niekiedy nawet każdy z lokatorów ma swoją własną maszynę. Rozwój w informatyzacji przyczynił się do tego, że nowoczesny komputer przybiera coraz drobniejsze rozmiary: jeśli przed półwiekiem przypominał ogromną szafę na ciuchy, to obecnie bez trudu zmieści się nawet w dziecięcej kieszeni. Pecety, które jeszcze przed dziesięcioleciem stały na biurkach większości studentów, obecnie bywają zamieniane na podręczne smartfony oraz oczywiście posiadają o wiele więcej możliwości niż ich elektroniczni zwiastuni.

sprzęt komputerowy

Autor: Luk Tittmann
Źródło: http://www.flickr.com
Malutkie cyfrowe urządzenia, także zwane komputerami, są umieszczone w takich miejscach, o jakich zazwyczaj raczej nie pomyślimy. Tak zwane komputery pokładowe są instalowane w pojazdach samochodowych czy na pokładach odrzutowców. Podają one osobom prowadzącym pojazdy mechaniczne i powietrzne bieżące informacje na temat np. zużycia ropy albo będą alarmować, gdy przepali się jedna z lamp.

Komputery są powszechnie wykorzystywane przez urzędy i pozostałe instytucje nieprywatne. Wzrost znaczenia globalnej sieci www także w tej dziedzinie ludzkiego życia, przyniósł wielkie przeobrażenia. Obecnie w każdym magistracie stoją niebotycznych rozmiarów monitory LCD, pod biurkami są umieszczane skrzynki w kształcie olbrzymiego pudełka zapałek, a wprawne palce referentki z wielką operatywnością obsługują bezprzewodowe klawiatury (w tym miejscu odnajdziesz akcesoria komputerowe: W odmienny sposób przedstawia się pokój nastolatków. Swoje zadania domowe młodzi panowie już tylko z rzadka odrabiają korzystając z tradycyjnych pomocy naukowych. Dostęp do sieci, zagwarantowany dzięki współczesnym laptopom, nie pozostaje najlepszym źródłem wiedzy encyklopedycznej, ale stał się symbolem pójścia na łatwiznę.

A jaka jest przyszłość komputerów? Analizując trendy w produkowaniu tych sprzętów elektronicznych, szybko zauważymy, że stają się one coraz mniejsze i bez problemów mogą zostać zabrane na pokład samolotu czy do wagonu kolejowego. I nic nie dowodzi, że ta sytuacja miałaby się w najbliższej przyszłości zmienić. Niektóre osoby z kolei twierdzą, że inżynierowie informatycy zaczną korzystać z technologii używanej w chemii.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby bardziej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj serwis kserokopiarek.

Czyżby notebook miał pracować dzięki zgromadzonym się w nim bakteriom tlenowym? Czas pokaże. Póki co korzystajmy z rozwiązań na miarę obecnej technologii, jak tutaj – w odnośniku.