Przygotowanie samochodu na wiosnę – zadbaj o swój pojazd

Wiosna sprzyja podróżom. Nie wystarczy jednak pojechać autem na myjnię, by pożegnać zimę na dobre. Sól drogowa oraz mróz oddziałują na poszczególne elementy układu hamowania. Wiosna to idealny czas, na sprawdzenie podzespołów.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje również mogły odczuć zimową pogodę. Jeżeli nie kupujemy tych całorocznych, dobrze jest pojechać się do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, by wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz zbadać poziom oleju w układzie wspomagania.

Pamiętajmy o szybach. Nieskazitelna szyba jest ważna dla bezpieczeństwa jazdy. Zmorą bywają smugi – objaw, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam więcej zaszkodzić niż pomóc. Warto ją w związku z tym wymienić – doczytaj wycieraczki matiz.

Brudna oraz pełna drobinek piasku powierzchnia, może zdecydowanie niszczyć pióro. Zimową porą, niedokładne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest dodatkową przyczyną pojawiających się smug. Nie zapominajmy zatem, aby solidnie oczyszczać szybę przed jazdą. Wskazane jest raz na jakiś czas przetrzeć pióro wycieraczki wilgotną szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Jest szansa, że wydłuży to jej żywotność i poprawi pracę. Od czasu do czasu odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Demontaż opon zimowych powinien łączyć się z przeglądem ich stanu, odpowiednią konserwacją a także zabezpieczeniem miejsca przechowywania. Przed montażem opon letnich, trzeba się im dokładnie przyjrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić należy na głębokość bieżnika. Nadmiernie zużyty bieżnik sprawia, że szczególnie na mokrym podłożu samochód będzie się źle prowadził.

wycieraczki samochodowe

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Należy również zwrócić uwagę na to, czy opony nie posiadają widocznych defektów na bokach, czy powierzchni samego bieżnika.

Jeżeli opublikowany tu materiał jest według Ciebie absorbujący, to bez lęku przeczytaj także uwagi z witryny (avocaparkingpyrzowice.pl/) – one również są warte Twojego zainteresowania.

W przypadku wątpliwości najpewniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon wskazane jest dokonać ich wyważenia oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ nieodpowiednio wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad samochodem.

Więcej: