Marketing automation – skuteczny sposób na zwiększenie sprzedaży przedsiębiorstwa.

Trudno sobie obecnie wyobrazić firmę funkcjonującą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo istnieje w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi także zaistnieć online, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo zaistnienie w internecie niewiele znaczy. Bardzo ważne jest posiadanie wiedzy oraz instrumentów pozwalających na pozyskiwanie benefitów z tego istnienia. Instrumenty te przynosi nam tak zwana marketing automation.

Automatyzacja marketingu

Źródło: sxc.hu/photo/1377963

Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na prowadzeniu badań marketingowych przy użyciu specjalnych programów. Ich pierwszorzędnym celem jest zwiększenie sprzedaży. Jednak nie jest to narzędzie działające jak tradycyjne systemy sprzedaży. Aby osiągnąć wzrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest skierowana na m.in.

Czy komentarze z serwisu (https://it-solve.pl/uslugi-programistyczne/tworzenie-aplikacji-internetowych/oprogramowanie-dedykowane/) były na tyle interesujące, że masz chęć stworzyć swój? Nakłaniamy Cię gorąco. Będzie to dla nas duża radość.

monitoring i analizę internautów korzystających z firmowej strony www, segmentację konsumentów pod względem ich cech np. wieku, zainteresowań, miejsca przebywania.

Praca na nowoczesnym oprogramowaniu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalistyczne oprogramowanie pozwala na szybkie zgromadzenie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne ukierunkowanie marketingu na daną grupę docelową. Pozytywne efekty notuje się w przypadku badania baz danych e-mail i późniejszych akcjach mailingowych.

Nie czekaj! Prosimy – kliknij (http://incube.pl/) w hiperłącze i czytaj do woli. Stworzyliśmy tam dla Ciebie sporo zajmujących wpisów.

Efekty są znacznie szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku działań marketingowych prowadzony po omacku. Automatyzacja to świetny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Innym ogromnym plusem programów z branży marketing automation jest ich łatwa integrowalność z innymi systemami funkcjonującymi w przedsiębiorstwie. Mowa tu głównie, w dużej mierze o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.