Wpływ zaawansowanych technologii w działalności marketingowej – zobacz, co jest obecnie na topie

Używamy netu do bardzo wielu celów. Najpopularniejsze jest zapewne korzystanie z portali społecznościowych, co łączy się głównie z zabawą ale też poszukuje się informacji.

W sieci przeprowadza się nawet badania marketingowe przykłady to „wyskakujące” okna z kwestionariuszami, w których proszeni jesteśmy o wyrażenie opinii o dowolnym produkcie bądź usłudze. Społecznościowe portale służą również do komunikowania się np. w kwestiach publicznych. Nadają się wspaniale do ogłaszania krótkich haseł mających nas przekonać do jakichś poglądów. Takie użytkowanie portali pewną część z nas motywuje do odnalezienia odpowiedzi na pytanie: jak usunąć konto na Twitterze . Atutem takiego kanału komunikacji jest jego powszechność. W prosty oraz stosunkowo tani sposób można dojść do milionów adresatów z informacją. Nadmienione portale wykorzystują również programy afiliacyjne wyszukujące nowych kanałów dystrybucyjnych . Programy afiliacyjne są to po prostu rabaty oferowane nabywcom pod jakimiś warunkami, na przykład za udostępnienie reklamy na swoim profilu można dostać kod na sprawunki rabatowe w sklepie wirtualnym.

Czy niniejszy wpis jest według Ciebie cenny? Jeżeli tak, to z pewnością zaintryguje Cię również to wiarygodne opracowanie – mówi o pokrewnej kwestii.

internet

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Programy afiliacyjne mogą posiadać także postać kart podarunkowych za kupno we wskazanej wysokości. Takową kartę możemy wykorzystać bezterminowo albo przez sprecyzowany czas. Główną korzyścią dla przedsiębiorstwa uczestniczącego w programie jest pozyskanie lojalnego klienta, a to bardzo cenna zdobycz z punktu wiedzenia marketingu oraz ekonomicznych celów firmy. Usatysfakcjonowany klient bowiem najprawdopodobniej przyprowadzi ze sobą swoich przyjaciół bądź poleci ten właśnie sklep czy artykuł, co może dać firmie przewagę konkurencyjną. W sytuacji globalnej ekonomii kwestia nie do przecenienia.

Naturalnie to czy programy afiliacyjne odniosą zamierzony skutek, zależy od kreatywności ich twórców. Należy być zawsze gotowym na zmiany strategii, bowiem we współczesnej ekonomii zależnej od nowoczesnych technologii zmiany zachodzą w błyskawicznym tempie. Często triki marketingowe działające kilka lat temu dzisiaj nie są już tak efektywne. Bywa również tak, że niektóre kanały dystrybucji przestają być efektywne.