W jaki sposób można wykorzystywać różne elektroniczne sprzęty, których jest coraz więcej.

W sklepach z elektroniką zaczyna się pojawiać coraz więcej ciekawych gadżetów. Wiele z nich pozostaje gadżetami i ich użyteczność zostaje na znikomym poziomie, a niektóre od samego początku znajdują praktyczne zastosowanie. Do tej ostatniej grupy zaliczają się na przykład tak zwane kamery pułapki. W pierwszym odruchu wiele osób się zastanawia, jak praktycznie można by je wykorzystać, lecz wychodzi na to, że różnych zastosowań jest dużo.

Kamery takie przede wszystkim służą do dyskretnego obserwowania jakiegoś terenu. Korzystają z nich przede wszystkim leśnicy do śledzenia złodziei drzewa i kłusowników a także obserwowania zwierząt, ale rosnąca ilość prywatnych osób również je kupuje. Zainstalowana przy garażu lub w ogrodzie w dyskretny sposób będzie rejestrować wszystko, co dzieje się w okolicy, a niekiedy da się na nagraniu zobaczyć naprawdę ciekawe rzeczy. Jednym z najpopularniejszych sprzętów tego typu na rynku jest kamera ltl acorn. W automatyczny sposób reaguje ona na ruch i zaczyna nagrywanie, ma także możliwość pracy w podczerwieni i w każdych warunkach klimatycznych. Innym ciekawym gadżetem, wykorzystywanym tym razem przez właścicieli aut, są lokalizatory GPS. Funkcjonują one w oparciu o działające sieci komórkowe i sygnał z satelity GPS i na tej podstawie wyznaczają położenie kontrolowanego pojazdu. Przeważnie samochodowy lokalizator gps instaluje się w mało widocznym miejscu w samochodzie,tak żeby w miarę trudno było go znaleźć. Aby taki sygnalizator spełniał swoje zadanie, to należy go jeszcze wyposażyć w kartę SIM jakiegoś operatora.

kamera

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ona potrzebna do tego, żeby urządzenie mogło przesłać swoje położenie. W takim przypadku wystarczy zadzwonić na skonfigurowany numer, a w odpowiedzi otrzyma się wiadomość zwrotną zawierającą dokładne współrzędne. Można także ustawić lokalizator gps w trybie ciągłej pracy, wówczas będzie on systematycznie wysyłał informację o aktualnym położeniu . Bardzo ciekawą funkcją jest ostrzeżenie o ruchu, informacja jest wysyłana w sytuacji, gdy przedmiot z zainstalowanym nadajnikiem będzie się przemieszczał.