Chip tuning – sposób na przyrost potęgi silnika auta

Teraźniejsza motoryzacja odznacza się wysoką odkrywczością. Niektórzy jej fani poszukują i pragną czegoś więcej od możliwości, które ich auta mają. Chcąc, by ich pojazd odznaczał się wśród innych swoją niepowtarzalnością. Tym wyjątkiem, który musi wyróżniać pojazd jest siła silnika.

silnik

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednim i idealnym rozwiązaniem został chip tuning, który potęguje moc silnika pojazdu. Takie podwyższenie niewątpliwie da masę frajdy z jazdy i pozwoli odkryć samochód w nowym świetle. Skutkuje to większym przyśpieszeniem pojazdu potrzebnym przy wyprzedzaniu.

Więcej –

Warto jednak szerzej wniknąć w termin chip tuning, by uświadomić sobie czego dokładnie dotyczy. Definicją tym określa się zmianę oprogramowania będącego w centralce sterującej, które monitoruje silnik. Sterownik jest zaprogramowany tak,by wytrzymałość silnika była jak najlepsza. W komputerach tych zmieniana jest skład zewnętrznej pamięci oprogramowania znajdującej się w układzie scalonym.

Zobacz ten użyteczny link – przedstawia on podobną problematykę i z pewnością także Cię zaabsorbuje. Nie czekaj zatem i kliknij tu!

W udoskonaleniu auta bierze się pod uwagę parametry aktywności silnika – dowiedz się więcej.

silnik

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Przekształcenia te możliwe są do zastosowania w większości samochodów z silnikami diesla i benzynowymi. Komputer ma wiedzę o tym jak sterować paliwem i zapłonem w dowolnych warunkach. Dodatkową zaletą przekształcenia o nazwie chip tuning jest to, że nie wzrasta wykorzystanie paliwa oraz nie ma wpływu na trwałość silnika.

Chip tuning używa zapasów koni mechanicznych, które twórca sobie założył. Przez to godzimy się na to, że auto ma stanowczo mniejszą akceptację na pomyłki kierowcy. Bezpieczne przyrosty dla silników wolnossących to około 5% oryginalnej mocy, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Taki zabieg daje wielu użytkownikom samochodów dużo frajdy, a jedną z jego zalet jest również świadomość bezpiecznego i szybszego wyprzedzania, które przydaje się na drogach. Podsumowując chip tuning samochodowy – (tuning samochodów) to prosty zabieg, który jest efektywny na tyle, że potrafi diametralnie przekształcić rozwijanie mocy auta oraz zagwarantować dużo większa siłę silnika i zmniejszyć wyniki spalania.