Routery bezprzewodowe

Zwiększająca się ilość mobilnych tabletów oraz komputerów zaczęła sprawia, że coraz częściej pojawia się konieczność zamontowania w biurze albo domu bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, podłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po odpowiedniej konfiguracji można korzystać z większej ilości urządzeń.

Zakupy online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą routerów jest możliwość wykorzystania sieci wi-fi, urządzenia nie muszą fizycznie być podłączone przy pomocy kabla, ale mogą się łączyć w sposób bezprzewodowy. W ofercie jest ogromna liczba routerów, różniących się parametrami i funkcjami dodatkowymi.

Niektóre z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) () posiada na wyposażeniu serwer pamięci masowej, który umożliwia archiwizowanie danych z przyłączonych do routera sprzętów. Model ten jest wyposażony w 3 anteny, zapewniające mocny i stabilny , dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się w dużych biurach czy domach. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, rzecz jasna obsługuje wszystkie najważniejsze protokoły bezpieczeństwa i posiada wejście USB.

Do podobnych zastosowań można wykorzystać TP-link. Ten model ma zgodność ze standardem ADSL2+ i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w mieszkaniu lub małej firmie.

Kliknij ten link oraz zdobądź użyteczne info (http://www.zdrowie-dom.pl/44-ozonatory-powietrza) na temat analizowanej w tym artykule kwestii. Na pewno naprawdę uznasz je za godne uwagi.

Prosta konfiguracja zapewnia sprawne utworzenie bezprzewodowych sieci, a mechanizm dzielenia plików przyda się, gdy z sieci będzie korzystało paru użytkowników. Ten egzemplarz routera posiada dwie anteny, analogicznie jak inny sprzęt tego typu, to znaczy Router Tp-Link TL-MR3420. Oprócz standardowych funkcji Tp-link umożliwia wykorzystanie sieci 4G, wystarczy przyłączyć do niego modem operatora i cieszyć się szybkim, mobilnym internetem, sama konfiguracja jest intuicyjna i prosta. W kwestii mobilności bardzo ciekawe funkcje posiada Router ZTE MF. On również obsługuje współdzielenie sieci mobilnej 3G, ale dodatkowo projektanci wyposażyli go w akumulator. Dzięki temu router można w dowolnym momencie odłączyć z sieci i wziąć ze sobą, dzięki 3G jest możliwość korzystania z jego funkcji niezależnie od miejsca.