Jak szukać informacji w internecie, by znaleźć te najbardziej wartościowe? Jak można to robić?

Obecnie nie istnieje problem odszukaniem ważnych dla nas informacji, czy to do spraw zawodowych czy osobistych. Wszystko dzięki internetowi, który daje niezliczoną ilość stron internetowych, gdzie można odszukać różne, potrzebne w danej chwili informacje. Dziś pojawia się natomiast innego rodzaju problem. Otóż, jak okiełznać to wszystko, jak rozróżnić dobre, posiadające dużą wartość strony od takich mniej istotnych, jakie nie dają nam nazbyt wielu ciekawych oraz przydatnych informacji?

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie w przyszłości okaże się sprawą najważniejszą, żeby w natłoku całej masy różnych informacji wyselekcjonować te, jakie przynoszą prawdziwą wartość. Każdy bowiem jest w stanie wpisać w wyszukiwarce pytanie, czym jest definicja sportu (zapoznaj się z tym artykułem), ale czy wybierze faktycznie najlepszą definicję, czy może będzie to niewystarczające? To jest bardzo istotne i wciąż więcej osób zdaje sobie z tego sprawę zatrudniając pracowników, jacy potrafią znaleźć informacje, jakie przynoszą korzyści całej firmie. Takie informacje są na wagę złota, gdyż przez nie można planować, organizować, przewidywać przyszłe zdarzenia.

Za ich sprawą możemy stworzyć strategię, przewidzieć kryzysowe sytuacje i właściwie na nie zareagować. To nie do przecenienia. W ostatnich latach jednocześnie zmienia się marketing, który szczególnie w sieci posiada wciąż większy wpływ na funkcjonowanie każdej firmy.

Dziś wciąż bardziej popularny staje się marketing narracyjny (więcej informacji tutaj), czyli dotyczący tworzenia odpowiedniej narracji, historii, jaka pomaga firmie w zdobyciu klientów. Coraz więcej firm stosuje tak zwane zasady storytellingu, czyli zamiast agresywnej akcji sprzedażowej tworzy się historię, jaka jest śledzona z zainteresowaniem. Ludzie wolą to zdecydowanie niż samą ofertę, która ma na celu tylko sprzedaż.

To już się nie sprawdza. Też inne rodzaje marketingu, szczególnie buzz marketing to lepszy sposób na wzrost sprzedaży i rozpoznawalności marki niż zwykła do tej pory funkcjonująca sprzedaż (zapoznaj się z tym artykułem). Ludzie wolą bowiem słuchać interesujących historii, a przy tym lubią jak się ich zaskakuje, a te rodzaje marketingu właśnie to oferują.