Jak założyć własną witrynę internetową oraz w jaki sposób wybrać odpowiednią domenę?

Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą musi posiadać własną stronę internetową. Strona winna zwać się identycznie jak firma. Dzięki temu buduje się znaną markę.

internet

Autor: OhioStateEngineering
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo adres strony internetowej powinien być prosty oraz odpowiednio skrócony. Im mniej znaków, tym lepiej. Wybór adresu nie bywa prosty, ponieważ na rynku domen jest coraz większy „ścisk”. Spora część ciekawych adresów jest już dawno zajętych. Niemniej jednak nazwa adresu musi wyrażać charakter prowadzonej działalności. Wiedząc już jak powinna tytułować się nasza strona internetowa należy zbadać, czy jest ona dostępna.

Żeby to wykonać warto odnaleźć firmę proponującą sprzedaż domen w sieci. Otóż na jej witrynie znajduje się specjalne miejsce w którym podaje się wyszukaną nazwę oraz wybiera domenę. Program automatycznie sprawdza, czy upatrzony adres internetowy jest niezajęty. Gdy podany adres będzie zajęty należy sprawdzić nazwy dwuczłonowe. W takiej sytuacji należy zarejestrować obie domeny. Jedną należy wziąć z myślnikiem a drugą bez odstępu.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj szczegóły na ten wątek – informacje okażą się zapewne niesamowicie interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

To posunięcie sprawia, że przedsiębiorca nie straci wejść na stronę z powodu omyłki klientów, jeśli niepoprawnie wprowadzą adres. Najpopularniejsza w Polsce jest domena z rozszerzeniem

internet

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
To od niej trzeba rozpocząć testowanie. Gdy upatrzona domena będzie już zajęta w miejsce przerabiania nazwy trzeba zbadać dostępność przy rozszerzeniach typu .biz, Rozszerzenia te są rzadziej wybierane, zatem zwiększa się szansa na to, iż wybrany adres będzie dostępny. Rozszerzenia typu trzeba brać pod uwagę na samym końcu. Obecnie firmy które proponują sprzedaż domen zaobserwowały, że polscy właściciele firm bardzo chętnie wykupują rozszerzenie Najczęściej wybierają ją, ponieważ mnóstwo chwytliwych nazw jest wciąż dostępnych.

Jednak trzeba pamiętać iż wybrane rozszerzenie powinno być związane z zawartością strony oraz regionem. Można zdecydować się na ofertę często nieodpłatnych domen regionalnych. Wiadomo, że domena własnej firmy nie powinna być przypadkowa. Błędnie nazwana zmniejsza popularność witryny oraz niejednokrotnie może przekierować nawet do firm konkurencyjnych.

Domena powinna brzmieć tak żeby nie było trudności z przekazaniem jej nazwy przez telefon. Warto o to zadbać aby witryna internetowa stała się wizytówką przedsiębiorcy.