Światowy problem bardzo dużej ilości elektronicznego złomu, z jakich powodów nie można elektroniki wyrzucać do zwykłych koszy.

Każdego roku fabryki elektroniczne opuszczają miliony urządzeń takich jak smartfony, tablety czy komputery. Lecz coraz częściej się zdarza, że żywot takiego sprzętu jest bardzo krótki. Mogą one wytrzymać dwa lub trzy lata i po tym czasie są wymieniane na nowe.

Skup komputera

Autor: ClerkBase
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy dzieje się tak z powodu tego, że ich wydajność staje się niewystarczająca, a czasami jakość ich wykonania będzie tak kiepska, że po prostu po tym okresie czasu się rozlatują. Z jednej strony napędza to ogromnie cały rynek użytkowej elektroniki, zarabiają na tym producenci i handlowcy, a końcowi odbiorcy się cieszą, że posiadają najnowszy model tableta albo smartfona w kieszeni.

Ale jest druga strona takiego stanu, a będzie nią coraz większa liczba śmieci, jaka jest produkowana na świecie. Współcześnie tempo wymiany urządzeń elektronicznych jest tak duże, że tak naprawdę bez przerwy kolejny sprzęt jest wyrzucany. z tego też powodu w licznych państwach, w tym również w Polsce wprowadzono odpowiednie regulacje mające zapewnić odpowiednie postępowanie ze zużytym sprzętem elektronicznym .

Najważniejszą rzeczą będzie to, że zepsutych urządzeń nie należy wyrzucać do śmieci. Elektroniczne układy mają w sobie sporo różnych substancji, których przedostanie się do środowiska znacznie mogłoby go zanieczyścić. Drugą sprawą będzie kwestia odzyskiwania tych substancji, i równocześnie pomocy z ochroną naszej planety.

W praktyce jest tak, że, nawet w zwykłej komórce znajduje się taka ilość rzadkich metali, łącznie ze złotem, że ich wartość wynosi nawet parę złotych. Z tego też powodu względy ekonomiczne są kolejnym powodem tego, żeby zużytej elektroniki (http://rfid.zone/wdrozenia-rfid) nie wyrzucać do kosza, w przypadku większej ilości można będzie nawet na tym trochę zarobić.

Jeśli więc ktoś ma jakiś nieprzydatny komputer, leżą mu w domu czy w firmie jakieś podzespoły, to powinien odwiedzić pobliski skup komputerów Wrocław . W nim to wszystko będzie mógł oddać i jeszcze otrzyma za to jakieś pieniądze.