Obejrzyj wzmacniacz anteny telewizyjnej

Zakupienie i zmontowanie anteny satelitarnej oznacza szereg pytań i spełnienie formalności, które mają sprawić, że antena będzie normalnie pracować. Mając na wglądzie budownictwo, położenie geograficzne, a nawet kwestie pogodowe, istotne staje się prawidłowe zamontowanie anteny z talerzem. Większość tych problemów nie dotyczy użytkownicy odbiorników cyfrowych.

Piloty do tv

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmiary talerzy anten satelitarnych zaczynają się od 60 cm średnicy. Takie proporcje klasyfikują anteną jako małą. Talerze rosną niemal proporcjonalnie aż do 120 centymetrów – model tej wielkości to koszt blisko 120-140 złotych. Przy gabarytach większej średnicy koszt anteny wzrasta diametralnie – równie wielkie rozbieżności występują w różnicach cenowych. Za „duże”, 1,5-metrowe talerze zapłacimy producentowi blisko trzysta, czterysta (a nawet tysiąc złotych). Niezależnie od uwarunkowań typowa antena satelitarna powinna mieć talerz o średnicy 85 cm lub nieco więcej. Egzemplarze z rozmiarem powyżej 1,5 metra powinny być rozwiązaniem tylko dla lokatorów ze słabym zasięgiem oraz utrudnionym kontaktem z satelitami.

Gros dzisiejszych anten wykonywany jest z materiałów aluminiowych. Dużą rolę odgrywa sam montaż popularnych czasz. Przy wadliwym zamocowaniu popularnej „miski”, anomalie pogodowe (np. dość silny wiatr) mogą spowodować jej odczepienie i upadek z dużej wysokości. Dlatego lepiej mocować anteny satelitarne na stabilnych śrubach i dodatkowych podkładkach – bezpieczeństwo ponad wszystko! W nowszych generacjach anten cyfrowych znikają talerze, rosną zaś wymagania co do wzmacniaczy. Wyjątkiem są odbiorniki dookólne, z niewielkimi talerzykami o średnicy 20-26 cm. Przeznaczone są pod miejsca odludne, jak i parapety za oknem w gęsto zamieszkanych wieżowcach. Anteny telewizyjne (kliknij tu po więcej informacji:dobra antena telewizyjna) są dziś nierozłączne wespół z odbiornikami cyfrowymi.

Będziemy wdzięczni za wszystkie komentarze z serwisu (https://kamrec.pl/pl/p/Mini-kamera-zewnetrzna-fullHD-z-czujnikiem-ruchu-PIR-czuwanie-3-miesiace/235). Są one dla nas ważne, gdyż uświadamiają nam, czy nasze teksty docierają do Was oraz jak bywają postrzegane.

Temat zasięgu przechodzi powoli do historii – już nie chodzi tylko o talerz (paraboliczny czy offsetowy), a jakość i potencjał zasilacza, dającego lepszy obraz i więcej kolorów. Choć analogiczne pakiety zostają wycofane, wielopasmowe anteny cyfrowe dają użytkownikom opcję podwójnego oglądania, w wersji cyfrowej i analogowej. Zasięg jakościowego odbioru w cyfrowych nadajnikach liczy się na dziesiątki kilometrów – pozwalają one na odbiór blisko 70 kanałów.