Jakie kroki trzeba wykonać przed zgłoszeniem laptopa do serwisu?

Niemal każdego dnia robimy użytek z wszelkiego rodzaju komputerów i niestety poprzez to stałe eksploatowanie nadstawione one są na awarie mechaniczne i oprogramowania. W takim wypadku konieczne okazuje się zaniesienie komputera do naprawy, jednak nierzadko powiązane jest to z pewną strachem – czy nie wykasują moich plików, czy będę mieć na laptopie zainstalowane programy, które posiadam na komputerze teraz?

Po to, by temu zapobiec, zanim zgłosimy się do fachowca, powinniśmy się przygotować.

Laptop i filiżanka kawy

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Pytanie o to, jakiego rodzaju informacje przekazać fachowcom, których serwis komputerowy zamierzamy nawiedzić, musi postawić sobie każdy posiadacz sprzętu elektronicznego zanim pozostawi własny sprzętu do regeneracji. Szybkie poprawienie działania oprogramowania komputerowego i ograniczenie czasu naprawy jest możliwe właśnie dzięki dobrej rozmowie w komunikacji pomiędzy serwisantem a klientem. Komputery to wyjątkowo skomplikowane akcesoria, z tego względu mają możliwość zostać uszkodzone na wiele sposobów. Im więcej zgromadzonych faktów (takich jak zauważone oznaki, jak długo pojawia się problem, jaka może być podejrzewana przyczyna awarii, czy usterka pojawiła się w trakcie pracy na urządzeniu, czy problem wyświetlał się wcześniej, czy zauważono jakieś niepokojące komunikaty). Zanotowanie lub opowiedzenie danych informacji profesjonaliście może pomóc w szybkiej naprawie problemu – więcej tutaj.

Miejmy w świadomości, że zadaniem jest to, aby serwis komputerowy doprowadził urządzenie do stanu sprzed uszkodzenia, jednak może zdarzyć się, że w trakcie tego usuwania usterki zostaną utracone pliki lub (więcej pod tym łączem http://www.logintrade.pl/-kliknij na ten odnośnik) ustawienia. Aby temu przeciwdziałać w przypadku, gdy komputery pomimo usterki uruchamiają się, ich użytkownicy powinni wykonać parę czynności.

Sprawdź też –

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, zapiszmy swoje hasła do komunikatorów, skrzynek e-mailowych, serwisów internetowych. Jeśli damy radę zgrajmy też ważne pliki z urządzenia na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny, lub karta pamięci, telefon). Unikniemy wówczas utracenia ważnych danych, fotografii lub najlepszej muzyki.

Skoro przeglądasz ten artykuł, to znaczy, że opisywany temat bardzo Cię zafascynował. Jeśli tak naprawdę jest, to kliknij tutaj oraz przejrzyj proponowane informacje.

Komputery powinny być także pozbawione wszelkich płyt CD z napędu, podłączonych pamięci flash, bo serwis komputerowy jest miejscem, w którym mogą się potem zapodziać.