Jaki człowiek ma możliwość stać się programistą?

Zawód programisty komputerowego w obecnym świecie jest ogromnie popularny, a tego rodzaju specjaliści nierzadko są poszukiwani, i to przez spółki działające w różnych dziedzinach. Ogólnie jednak nie jest to profesja prosta, potrzebne jest w niej zaangażowanie, a także odpowiednie wykształcenie. Kiedy jednak zyska się stanowisko wiążące się z tworzeniem oprogramowania, w zdecydowanej większości przypadków można liczyć na satysfakcjonujący zarobek. Można usłyszeć, że w tej kwestii najkorzystniej jest pracować dla dużych korporacji o zasięgu międzynarodowym. Z drugiej strony jednak zazwyczaj praca dla firm tego typu wiąże się z siedzeniem przez długie godziny i otrzymywaniem wielkiej ilości zleceń.

praca informatyków

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Ofert pracy dla programistów generalnie jest dużo. Można to skontrolować wyszukując w Internecie przykładowe hasło „praca Oracle”, odnoszące się do programowania w wybranym języku, albo sprawdź tę stronę – lista ofert – praca oracle.

Odpowiednie wykształcenie i zdolności

programista w pracy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak we wszystkich innych zawodach, też w profesji programisty istnieje określona grupa cech, jakich wymaga się od potencjalnego pracownika. W tej sytuacji najczęściej dobrze widziane są zdolności wiążące się z matematyką i ogólnie z liczeniem.

Jeżeli omawiane w tym wpisie omówienie głęboko Cię zaciekawiło, to zalecam to źródło (http://www.maximgroup.pl/laptopy/2-w-1.html) – ono jest równie fascynujące, jak tekst, który teraz widzisz.

Poza tym tak samo jak w wielu pozostałych branżach poszukiwani są ludzie, dla których trudnością nie jest skuteczna praca zespołowa. Jeżeli chodzi o wykształcenie, większość firm wymaga ukończenia wyższej uczelni na kierunku informatycznym. Niejednokrotnie także mile widziane są pozostałe dziedziny należące do nauk ścisłych, a więc na przykład matematyka czy fizyka. Dobrze przyjmowane jest także doświadczenie w pracy na podobnych stanowiskach, jednak akurat absolwentom kierunków informatycznych zazwyczaj nie jest trudno zdobyć posadę tuż po zakończeniu studiów.

Praca w kraju i za granicą

Jak już zostało wspomniane, posiadanie umiejętności i doświadczenia w zakresie tworzenia oprogramowania zazwyczaj wywołuje stosunkową łatwość w poszukiwaniu posady. Na chwilę obecną nierzadko można spotkać się z tendencją do podróżowania za granicę w poszukiwaniu pracy. Tak jest także w przypadku programistów. Wynika to w większości przypadków z tego, że za granicą za tę samą pracę można liczyć na znacznie wyższe zarobki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>