Nowe media – korzyści, ale i zagrożenie. Co należy zaaprobować, a przed czym należy przestrzec?

O internecie, rozwoju nowych technologii czy zupełnie nowych mediach zazwyczaj mówi się w sposób ambiwalentny. Są osoby, które nie mogą żyć bez tych mediów, przeważnie to osobą młodsze, ale nie jedynie, po drugiej natomiast stronie są ludzie, dla których ta forma spędzania czasu jest obca. Jak nietrudno zgadnąć wśród tych osób są osoby starsze. Nie mieli oni nigdy kontaktu z komputerami czy internetem, więc krytykują to zjawisko maksymalnie. Wiadomo, że to niedobre podejście, identycznie jak bezsensownie jest uzależniać się od internetu, a tak właśnie mają młode osoby. Czy istnieje więc zloty środek?

Najprościej poradzić to, ażeby zachować umiar i to rzeczywiście jest rada bardzo zasadna. Co z tego, jak różnie rozumiany jest umiar. Każdy przecież może sobie ustalić własny poziom i nie będzie słuchać innych, że jednakże za mocno odjeżdża w jedną czy w drugą stronę. Umiar więc to kwestia smaku i raczej naszego subiektywnego rozumienia realności.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Być może ci, co mają odpowiedni wzór, powiedzmy z domu rodzinnego i wiedzą, jak jest w stanie wyglądać umiar, działają lepiej w tej kwestii, umieją oddzielić świat rzeczywisty od wymysłów, jednocześnie umieją patrzeć na tą nową realność z pełnym spokojem. No bo jak tak zdefiniować niebezpieczeństwa i szanse nowych mediów, to jest jasne, że znajdziemy wiele z jednej i drugiej strony. Zagrożenia są poznane i dość często powtarzane w tradycyjnych mediach. Do nich zaliczyć możemy odosobnienie człowieka, uzależnienie od alternatywnej rzeczywistości, przedkładanie wirtualnej rzeczywistości na rzeczywiste życie, przemoc i pornografia dostępne w sieci nawet dla małych dzieci. Być może i wiele tego typu zjawisk to prawda, są one zagrożeniem, trzeba więc uważać, przykładowo jak nasze dziecko korzysta z internetu.

My jako rodzice powinniśmy podszkolić się w tej kwestii, aby w razie czego reagować. Ale internet to też możliwości. Pozostając w tematyce dziecięcej należy dodać, iż są wspaniałe portale dla dzieci, na których jesteśmy w stanie znaleźć na przykład konkursy dla dzieci, ciekawą wiedzę, ciekawostki, gry, jakie rozwijają wyobraźnię (więcej).

Zobacz, co posiada praktyczna strona (https://it-solve.pl/software-house-poznan/), którą przeglądasz. Dane, które są tam zawarte, będą niezaprzeczalnie wartościowe – wejdź więc tutaj!

To ogromna zaleta sieci.