Świat nowoczesnych definicji i nieznanych pojęć, świat błyskawicznych zmian. To nasz świat, przyzwyczailiśmy się do niego

Świat pełen jest znanych nam już pojęć i terminów, jednak obowiązujące trendy stale się zmieniają. Taki jest współczesny świat. Nie było tak zawsze. Kiedyś, gdy świat nie rozwijał się tak szybko, gdy znane nam pojęcia obowiązywały dłużej, wszystko było spokojniejsze,wszystko toczyło się wolniej niż dziś.

Co to oznaczało dla ówcześnie żyjących? Z pewnością dużo spokoju, ale raczej nic nowego czy rewolucyjnego. Dziś jest inaczej, ale czy mamy się z czego cieszyć?

Outsourcing IT

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Jednej strony jak najbardziej, bo dzięki nowoczesnej technologii, biznesowym rozwiązaniom, jak service desk (–>service desk- czytaj więcej) czy outsourcing it, nasze życie wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Mamy więcej możliwości, jesteśmy dynamiczni i nowocześni. Zaraz jednak pojawia się myśl, która nas ostrzega i podpowiada, że być może trzeba z umiarem patrzeć na to wszystko. Jak najbardziej, umiar jest niezwykle potrzebny, żeby nie zwariować. Powinniśmy bowiem cieszyć się, że mamy coraz więcej możliwości, jednakże nie możemy popadać w skrajny optymizm.

outsourcing it na

Często tak jest, że pojawia się jakieś zjawisko, a my nawet nie jesteśmy w stanie dokładnie go poznać,gdyż zaraz jest już coś innego, lepszego, bardziej nowoczesnego. To nie pozwala na normalne przeanalizowanie danego zjawiska. To podobnie jak z przesytem informacyjnym.Codziennie dostarczanych nam jest miliony newsów, których mimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie przyswoić. Przez to uciekają nam informacje naprawdę istotne i godne uwagi. Zadowalamy się zaś informacjami, które zupełnie nie są warte uwagi, jakimiś plotkami, które nie dość, że głupie, to jeszcze czytnik rfid bezwartościowe.

Podobnie może być z definicjami – ledwo poznamy kilka a już zaznajamiamy się z kolejnymi, zapominając o tych poprzednich. Ważne więc, żeby skupić się na tym, co istotne, ustalić sobie pewne priorytety, o których będziemy pamiętać, które są dla nas ważne pod wieloma kątami, czy to zawodowymi, czy prywatnymi. Dopiero, gdy to uporządkujemy będziemy mogli mówić o właściwej korelacji między tym, co ważne, a tym, co najlepiej pominąć. To na pewno zaprocentuje lepszym zorganizowaniem czasu, a także wyjdzie nam na zdrowie.