Czy bezkonkurencyjny komputer do gier powinien być jednocześnie najmocniejszy?

Jeszcze kilkanaście lat temu piksele w niskiej rozdzielczości zdołały oszałamiać graczy swoją grafiką. Cut scenki, które w tej chwili wzbudziłyby zaledwie uśmiech politowania, wtedy rozgrzewały serca i wyobraźnie. To nie grafika była fundamentalna. Fundamentalną rolę odgrywała rozgrywka.

Niejeden z nas bez problemu przypomina sobie takie legendy, jak chociażby Final Fantasy VII. Dwie dekady później sprawa wygląda zupełnie inaczej. Gry stają się bardziej casualowe, mają trafić do jak największej ilości odbiorców. A to co widzimy obecnie na ekranach coraz większych ekranów, wtedy było nie do wyobrażenia.

Czy już ta chwila, aby zmienić komputer na nowy?

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci przeznaczają niespotykane sumy na tworzenie swoich szlagierów. Wynajmują profesjonalnych aktorów i muzyków, a nie tylko grafików i programistów, jak to było niegdyś. Nadzieje graczy także są co raz większe. Gra nawet z najlepiej opisaną historią nie zdobędzie najwyższych ocen, kiedy grafika będzie odstawać od reszty. Dlatego nie możemy się dziwić, że w biegu po jak najbardziej szczegółową grę, również powinniśmy brać udział – poprzez okresowe modyfikowanie naszych komputerów. Czy aby w pełni cieszyć się wirtualnym światem potrzebny jest najmocniejszy komputer do gier? Niestety tak. Każdy efekt, każdy element fauny i flory potrzebuje ogromną moc przeliczeniową, w związku z czym najlepszy komputer do gier nie ma prawa wydajnie nam służyć dłużej niż dwa lata – najmocniejszy komputer do gier.


Wirtualna rozrywka na wyższym poziomie.

zobacz ofertę

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie najefektywniejszy komputer do gier to coś więcej niż sama zawartość jednostki centralnej.

Sympatykom rzetelnej informacji zalecam ten artykuł, gdyż nie dość, że traktuje on o zbliżonej kwestii, to robi to też w bardzo pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Odpowiednia myszka, klawiatura, pad czy monitor pozwalają jeszcze wnikliwiej zatopić się w bajkowym świecie. Na szczęście najmocniejszy komputer do gier nie oznacza komputera rodem z NASA. Nie da się jest jednak oszczędzać, kiedy pragniemy włączyć nowości na ustawieniach graficznych Ultra. Ogromną zaletą komputerów jest jednak to, że nie musimy grać na najwyższych ustawieniach żeby przejść dany tytuł. Każda produkcja ma określone przez producenta wymagania zarówno minimalne jak i zalecane.