Modne Dodatki do smartfon’ów

Jedną z najbardziej praktycznych rzeczy w nowoczesnych smartfonach, że da się na nie zainstalować wiele różnego oprogramowania. W minionej erze mobilnej (czyli mniej więcej 7 lat temu) komórki posiadały jedynie pewien pakiet aplikacji, zamieszczonych przez producenta. Tylko nieliczne telefony pozwalały na instalowanie apek z innych źródeł. Wielka zmiana narodziła się wraz z przybyciem pierwszych smartfonów – czyli w zasadzie kieszonkowych komputerków.

Sprawa instalacji aplikacji jest zmienna w różnych OSach. Istnieją takie, które zapewniają właścicielowi sporą wolność. Znamy również te, które są totalnie zamknięte. Tutaj trafnym przykładem są telefony markiz jabłuszkiem w logu. oprogramowanie wbudowane na aparaty Apple można ściągnąć wyłącznie z autoryzowanego repozytorium marki. Taka decyzja Apple ma mocną zaletę – dzięki temu telefony Apple są bardzo dobrze chronione przed wirusami. Na drugim końcu skali działa otwarty OS Android, bazujący na Linuksie.

Nie czekaj – czytaj artykuł o wątku, który tu opracowaliśmy. Sporo detali odkryjesz w tekście ukrytym pod poniższym linkiem.

Obecnie jest on instalowany na przytłaczającej większości aparatów. Android charakteryzuje się całkowitą otwartością, co oznacza, że jest dobrym celem dla bandytów online. Według raportów ekspertów ataki na komórki z Androidem to dziewięćdziesiąt procent wszystkich zakusów na smartfony na świecie.

Autor: HTC Corporation

By poznać, jakiego rodzaju dodatki są dostępne dla iPhonów, do Google wstaw sformułowanie „akcesoria iPhone 5” (przykładowy rekord: ). W sformułowaniu możesz oczywiście zmienić numer modelu na taki, który masz. Nie zapominaj, że gwarancję prawidłowego działania dodatków do smartfona Apple masz jedynie, gdy kupujesz je w markowym sklepie. Nieco inaczej jest w przypadku innych firm aparatów – świetnie etui Samsung zakupisz też w nieoficjalnym sklepie z dodatkami –