Kamery i zegarki do szpiegowania i nie tylko – dowiedz się kilku szczegółów

Z reguły szpiegowanie kojarzymy z filmami wojennymi, na czele z postacią legendarnego Jamesa Bonda. Agent brytyjskiej królowej bywał uzbrojony po zęby w elektroniczne gadżety. Oczywiście wszystkie z nich miały szpiegowskie zastosowanie.

Obecnie ciągle wielu ludzi kojarzy kamerki i zegarki szpiegowskie z pracą w wywiadzie i regularnym podsłuchem, wspomniane gadżety są również wykorzystywane nie tylko w „wojnach” służb specjalnych. Choć szpiegowanie kojarzone jest właśnie z walką państw. Tymczasem wykorzystanie, jakiemu poddawana jest dzisiaj np. kamera szpiegowska, to w przytłaczającej części śledztwa detektywistyczne. Spełnia podobne funkcje co kamera przemysłowa, monitorująca np. sklepy i ich zaplecza przez 24 godziny dobę. Różnice w kamerach przemysłowych i szpiegowskich są takie, że kamerka szpiegowska jest drobniutka, a poza tym ukrywa się ją tak by nie rzucała się w ogóle w oczy. Jej głównym zadaniem jest rejestrowanie podejrzanych dyskusji osób trzecich. Służy również do zbierania mocnych dowodów w śledztwach interwencyjnych i jako podsłuch. Podsumowując: służy w celu aby wszelkie układy i korupcje miały wydźwięk publiczny.

Aktualnie warunki technologiczne gwarantują obraz rejestracji na poziomie jakości HD. Jeśli obiektyw zacznie kręcić pożądaną „sytuację” i kamera rozpocznie pracę, to praktycznie na sto procent zarejestruje całość zdarzenia, zarówno pod kątem obrazu, filmu jak i głosu. To także zasługa równie niewielkich kart micro SD, dających możliwość ciągłego nagrywania przez wiele godzin w najwyższej jakości. Kamery szpiegowskie posiadają wręcz niewidzialne obiektywy, o rozmiarze zaledwie milimetra. Cały mechanizm ma nieco ponad centymetr, góra kilka centymetrów i zamontowany jest na niepozornym sznurku.

Podobną funkcję podglądania pełni zegarek szpiegowski, który również posiada niewidzialną dla ludzkich oczu matrycę kamery. Jest do tego jeszcze bardziej niepozorny od kamerki szpiegowskiej, gdyż noszony jest jako przedmiot codziennego użytku na ręce. Zegarek szpiegowski z wyglądu niczym nie różni się od normalnego zegarka.

Jeśli przedstawiany temat niesamowicie Ci odpowiada, to żeby uzyskać dodatkowe informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty (https://www.gohero.pl/oneplus-7-pro-bumper-case-nylon-czarny) i kliknij tutaj.

Dla względnej ochrony zamontowanej weń kamery, dyktafonu czy aparatu robiącego zdjęcia w jakości HD (!) stosowane są różne zabezpieczenia wykonane najczęściej ze stali szlachetnej.
Autor