We współczesnych czasach nie tylko komputer wykorzystuje się do surfowania po sieci.

Popularne stały się też smartfony i tablety, na których z powodzeniem można przeglądać portale internetowe, więc mobilne strony to teraz warunek każdej firmy, która pragnie powiększać grono klientów i dawać sposobność wygodnego dostępu do danych, jakie upowszechniają.

Przekonajmy się, jakie zalety wiążą się z powyższym rozwiązaniem.Należy rozpocząć od tego, że strona mobilna skonstruowana jest jedynie pod mobilne urządzenia, ponieważ ma inną grafikę, sposób nawigowania, a także domenę – wszystko dopasowane do mniejszych wymiarów ekranu – dlatego też nie może wyglądać jak wersja standardowa. Newralgicznym wymogiem witryny mobilnej jest jej ekspresowe ładowanie po rozpoznaniu, iż użytkownik wszedł na nią z urządzenia przenośnego. To zadanie programistów dbających o wdrożenie nowego kodu. Co zatem zyskuje zaciekawiona osoba?

Nokia X7

Autor: Nokia
Źródło: Nokia

Nade wszystko przyjemność przeglądania, ponieważ strona natychmiast dopasowując się do ekranu nie zmusza do nieustannego przesuwania palcem treści oraz powiększania jej, ponieważ inaczej trudno byłoby coś przeczytać. (Zobacz co to handel mobilny). Czcionka jest odpowiednia do ekranu, a nagłówki należycie zmniejszone, by nie przesłaniały nam całego widoku. Tak samo zredukowane są pliki graficzne, które na normalnej stronie mogą zajmować nawet cały ekran.

Nie chcemy pozwolić na to, abyś nie uświadczył wszelkich wiadomości na ten temat. Zapraszamy zatem do następnego artykułu. Tam czeka na Ciebie istotna treść.

Dzięki temu cały portal ładuje się o wiele szybciej, aniżeli gdybyśmy chcieli zajrzeć na desktopową wersję strony z telefonu. Do tego strony mobilne są łatwiejsze do wdrożenia, ponieważ istnieje sporo gotowych szablonów, które można zastosować na swoim portalu i znacznie zintensyfikować wszelkie działania. Ponadto nie ma kłopotu z umieszczaniem witryn wyżej w wynikach wyszukiwania, bowiem wyszukiwarki bez trudności rozpoznają mobilne strony.

Nie da się ukryć, że korzystnie jest jest zoptymalizować swoje witryny do wersji mobilnej oraz ułatwić użytkownikom wygodne korzystanie z naszych portali, co jest szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych. Klient mający pozytywne doświadczenia chętniej wróci do naszego sklepu oraz dokona kolejnych zakupów aniżeli osoba, która z trudem kliknęła w wybrany artykuł i umieściła go w koszyku. Dobrze jest rozważyć to rozwiązanie.

Więcej na