W jaki sposób zamówić procesor?

Przy zakupie komputera czy laptopa wybór odpowiedniego układu procesora ma ogromne znaczenie dla jego późniejszej pracy. Powinno porządnie przemyśleć, do jakich zastosowań dany sprzęt będzie użytkowany. Jeśli ktoś zamierza więcej grać, to korzystniej zainwestować w wydajną grafikę, lecz jeśli sprzęt komputerowy będzie używany do realizacji skomplikowanych obliczeń, to na procesorze oszczędzać się nie powinno.

Dwa nowe Phenomy BE

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Dzisiaj na rynku prym wiodą dwie firmy, AMD i Intel. Ich wyścig jest bardzo zacięty, praktycznie każdy z pomysłów natychmiast jest wykorzystywany przez konkurencję. Pomimo tego, że każdy producent wykorzystuje własne wynalazki, to oferowane przez nich procesory są kompatybilne ze sobą i obsługują wszystkie bez wyjątku programy i aplikacje.

Z tego też powodu nie ma znaczenia, czy w komputerze zamontowano Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX), albo czy laptop widziany w sklepie posiada Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636). W każdym z tych sprzętów będziemy mogli na posiadanym komputerze uruchomić wszystkie programy, które będą chodzić bez żadnych problemów.

Nie ma również znaczenia, czy będzie używany stacjonarny komputer, czy notebook. W przenośnym sprzęcie także znajdziemy oba rodzaje układów procesorowych, z tym że przeważnie mają one trochę odmienne możliwości niż w komputerach stacjonarnych. Są bardziej energooszczędne, z tego powodu że w przenośnych urządzeniach należy oszczędzać energię. Z tego więc powodu komputer stacjonarny posiadający Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) (oferty CENEO) będzie zużywał znacznie więcej prądu niż jego zamiennik w mobilnych sprzętach.

Czy zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej aleklima montaż klimatyzacji w mieszkaniu warszawa i przejrzyj tam nowe fascynujące wątki. Nie zwlekaj!

Jeśli chodzi o AMD sprawa wygląda podobnie, tu także Procesor AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX) (zobacz oferty) instalowany w stacjach roboczych posiadał będzie inne parametry niż jego odpowiedniki w laptopach. Dziś zauważa się odejście w kierunku coraz dłuższych czasu działania na akumulatorach. Z tego też powodu producenci decydują się często na montaż trochę słabszych, ale bardziej oszczędzających energię układów w miejsce ostatnich, ale pochłaniających sporo energii nowinek. Przy aktualnym technologicznym postępie różnice zauważalne raczej nie będą w czasie normalnej pracy.