Jakie są typy Internetu i jakim sposobem poprawnie chronić swój komputer przed wirusami

Typów Internetu jest niesłychanie wiele. Obecnie zdołamy połączyć swój pecet z Netem na różne sposoby, które różnią się od siebie na przykład prędkością połączenia, kosztem bądź także rozwiązaniem technicznym.

Jednym z typów Netu jest powiązanie poprzez sieć telefoniczną, które jest często wybieranym połączeniem przez wiele jednostek. Inne nieraz wybierane rodzaje internetu to złącze za pośrednictwem sieci ISDN albo powiązanie dzięki stałym łączom. Można również wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, a także telefon komórkowy, za sprawą jakiego też zdołamy połączyć nasz komputer z Internetem. Co więcej pośród rodzajów Internetu odnajdziemy także połączenie przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybierzemy już dobry dla nas typ Netu, to niewątpliwie powinniśmy zastanowić się nad tym, jakim sposobem zabezpieczyć swój komputer przed potencjalnymi wirusami oraz odnaleźć dobry program do czyszczenia komputera. Taki program pomoże nam sprawdzić czy w naszym pececie nie ma jakichś wirusów, jeśli takowe zostaną znalezione, wtenczas program pomoże nam się ich pozbyć. Jeśli często korzystamy z Internetu, to koniecznie winniśmy odpowiednio zabezpieczyć swój komp przed wirusami. Niektóre z nich zdołają być niesłychanie groźne i zdołają sprawić na przykład usunięcie każdych danych czy też zepsucie dysku, a nawet dojście do naszych haseł – na przykład bankowych. Internauci częstokroć narzekają na wirus flash player, który jest mylącą aplikacją przypominającą aplikację Adobe Flash Player (zobacz tu).

Wirus ten nierzadko jest rozpowszechniany poprzez reklamy czy programy, których tak istotnie nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój komputer zdoła wywołać naprawdę wielkie kłopoty – wirus flash player działa faktycznie szybko. Zdoła on obserwować działania użytkownika, przekształcić ustawienia wyszukiwarki i sprawiać mnóstwo innych zagrożeń.kliknij w link moskitiery przesuwne moskitiery przesuwneJeżeli nasz pecet został zarażony tym wirusem to błyskawicznie musimy go usunąć, na przykład za pomocą odpowiedniego programu antywirusowego.