Kwestie dotyczące internetu, które dobrze jest poznać. Czy są czymś oczywistym?

Kiedy słyszymy słowo: “internet”, o jakich rzeczach myślimy? Może być to cała masa różnych myśli, jakie są bardziej albo mniej istotne pod wieloma względami. Mogą to być media społecznościowe, z jakich korzysta bardzo dużo ludzi, mogą to być interesujące strony w internecie, a przede wszystkim znajomości, ponieważ obecnie, jak nigdy dotąd, utrzymujemy w taki sposób relacje. Istnieją jednak pojęcia, o których nie słyszymy za często, lecz które także odnoszą się do wcześniejszego zagadnienia.

Strona www

Autor: Syed Ikhwan
Źródło: http://www.flickr.com
Tym jest na pewno marketing narracyjny, czyli z dnia na dzień bardziej powszechne zjawisko w internecie i nie tylko. Taki marketing to po prostu przedstawianie różnych historii, a kto z nas nie lubi takich rzeczy słuchać? W świecie, w którym dominują procedury oraz standardy nic bardziej nie zachęca do skupienia na naszym produkcie, jak jakaś intrygująca historia.

Aby poszerzyć wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę (https://kancelaria-polonica.pl/), która zawiera interesujące dane na przedstawiany temat – wystarczy kliknąć.

Odnoszą się one do problemów, z którymi muszą radzić sobie nasi klienci. Przez to można dowiedzieć się praktycznych rzeczy w sposób ciekawy, świetnie opowiedziany. To coś lepszego niż suche wiadomości albo też natrętne bloki reklamowe. Marketing narracyjny nie jest specjalnie nowy, od kiedy istnieje człowiek, ludzie uwielbiali słuchać opowieści. Nic się pod tym względem nie zmieniło.

Inną kwestią, o jakiej należy powiedzieć jest pytanie, jak zablokować strony internetowe? Dlaczego tak naprawdę możemy chcieć to robić? Może być tak, że nie chcemy, aby z na naszym komputerze otwierano pewne witryny internetowe. Łatwo możemy je zablokować, nie trzeba do tego żadnego programu. Jedyne co należy uczynić to zmodyfikować plik systemowy. Dostęp do określonych przez nas stron internetowych możemy zablokować wpisując właściwe komunikaty do systemowego pliku hosts.

To sprawy czysto techniczne, lecz przydadzą się także informacje, które dotyczą tematyki prawnej, czyli sprzedaż internetowa a kasa fiskalna . Reguła jest taka, iż właściciel firmy, który dokonuje sprzedaży w sklepie online powinien kupić kasę fiskalną, by dokumentować tego typu transakcje za pomocą paragonów.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej problematyki, zawiera zbliżone informacje na to fascynujące zagadnienie – zobacz tutaj.

Jednak, sprzedaż różnych rzeczy przez internet przy dopełnieniu konkretnych warunków, jest zwolniona z takiej ewidencji.