Jakiego rodzaju sprzęt wybrać do sprawdzania ciśnienia?

By ustrzec się przed problemami mającymi związek z wysokim ciśnieniem, systematycznie mierz ciśnienie, a wyniki zapisuj oraz przedkładaj je lekarzowi w czasie kolejnych wizyt. To sprawia, że można będzie ocenić postępy w leczeniu danej bolączki. Jeżeli chcesz badać ciśnienie w domu aparatem elektronicznym, powinieneś poprosić w przychodni o sprawdzenie wyników z pomiarem uzyskanym z aparatu w gabinecie, bo wartości te mogą się różnić.

Dostępne na rynku ciśnieniomierze znanych przedsiębiorstw produkujących sprzęt medyczny są mniej więcej podobnej jakości.

O problemach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się możemy z sieci. Wówczas wystarczy przeczytać artykuł o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://pkrajewski.pl/).

Najkorzystniej nabyć aparat z mankietem na ramię. Zapewnia on możliwość nie tylko rozeznania, ale też monitorowania rezultatów leczenia nadciśnienia. Aparat który mierzy ciśnienie na nadgarstku – chociaż jest bardzo poręczny, nie jest polecany, gdyż nie za bardzo dokładnie mierzy ciśnienie. Można zakupić aparat który przechowuje w pamięci dokładną liczbę zapisów, z obsługą częściowo automatyczną lub całkowicie automatyczną.

zdrowie

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Większość takich aparatów nie wymaga używania słuchawek, lecz też są dostępne aparaty tzw. sprężynowe, przy jakich niezbędne jest odsłuchiwanie tonów nad tętnicą ramieniową niżej założonego mankietu. tego typu aparaty sprężynowe są traktowane przez pacjentów za bardziej problematyczne w obsłudze. Niektórzy nie są w stanie wysłuchać dość cichych tonów i są zmuszeni prosić inną osobę o pomoc przy pomiarze. Źródło: .

Najlepszym rozwiązaniem kwestii jaki ciśnieniomierz wybrać jest więc aparat elektroniczny, dobrej firmy, z mankietem na ramię. Mankiet powinniśmy założyć na prawe albo lewe ramię w ten sposób, żeby jego dolna krawędź była około 2-3 centymetrów nad zgięciem łokciowym. Pod opaskę muszą bez trudności wchodzić dwa palce. Ramię, na którym odbywa się pomiar, musi znajdować się na wysokości serca. Jeśli natomiast zdecydujesz się na ciśnieniomierz nadgarstkowy, zakładaj zawsze taką metodą, aby dłoń była skierowana do góry. Ponadto mankiet ciśnieniomierza nadgarstkowego musi znajdować się w odległości około 1,5 cm od dłoni.

Ciśnienie korzystnie kontrolować, jak będzie utrzymywało się na granicy 140/90 mmHg. Bo gdy się utrwali, zmieni się w groźną przypadłość. Ciśnienomierze to najbardziej odpowiednie stabilizatory stanu naszego zdrowia. Bywa, że chory bez leczenia ma odpowiednie wartości ciśnienia – tak może być przez kilka lat. Jednakże gdy zmiany w ścianach naczyń krwionośnych będą trwałe, ciśnienie tętnicze pozostanie już na stałe podwyższone.