Technologie w codziennym życiu – co warto wiedzieć na ów temat?

Obecnie wszystko idzie do przodu razem z rozwojem technologicznym. To niesamowite jak logistycznie można rozwiązać pewne kłopoty dzięki technice. Do tego rodzaju rozwiązań można zaliczyć karty zbliżeniowe. Karty te pozwalają na otwieranie różnych pomieszczeń, niektóre pozwalają na otwarcie bramek obrotowych lub szlabanów na strzeżonych parkingach. Karty kredytowe też korzystają z tej technologii.

karta kredytowa Visa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim do określonej kwoty możemy płacić za zakupy bez podawania pinu, a jedynie przez podsunięcie karty do czytnika. To duże udogodnienie. Ludzie nie potrzebują mieć klucza do wszystkich pokoi w biurze. Nie trzeb pamiętać pinu i opóźniać szybkości obsługi klientów w kolejce. Karty te wykorzystywane są też w komunikacji miejskiej. Co ciekawe również legitymacje studenckie są tworzone właśnie jak karta zbliżeniowa. Te rozwiązania pomagają w lepszym wykorzystaniu czasu. Mikroprocesor wbudowany w karty zbliżeniowe pozwala na bezstykowe przekazanie informacji. Więcej informacji – poczytaj na ten temat.

System, który powinien istnieć na każdym parkingu

Ciepło od poziomu  1

Autor: INPLUS PR
Źródło: INPLUS PR

Obecnie ciężko jest wyszukać niezajęte miejsce na parkingu. Bywa, że miejsca mające służyć pracownikom z konkretnego zakładu pracy są zajęte przez pierwszą lepszą osobę. Dlatego firmy postanowiły stworzyć parkingi strzeżone. Ale zamiast rekrutować kolejnego pracownika montowany jest system parkingowy. Przez urządzenia tego systemu na dany parking można wjechać tylko za pobraniem biletu lub po zbliżeniu karty upoważniającej – wszystko zależy od systemu. Dodatkowo systemy tego typu bywają wyposażone w wyświetlacze led, które mają za zadanie informować ile w danym miejscu jest wolnych miejsc parkingowych. Jest to bardzo ważne na parkingach w dużych molochach handlowych. Nie musimy krążyć na wszystkich poziomach parkingów. To wielkie uproszczenie dla kierowców. Cały system podlega monitorowaniu. System parkingowy daje możliwość również sprawdzić ile samochodów każdego dnia korzysta z parkingu. Oczywiście firmy dostosowują wielkość bramek do samochodów, które będą miały korzystać z konkretnego systemu. Wiadomo, że na parkingu dla tirów nie zostaną zamontowane najmniejsze bramki jak dla aut osobowych.

Podsumowując całość składa się z paru korelujących ze sobą elementów.

Absorbuje Cię kwestia podnoszona w tym artykule? Poznaj poza tym też inne podobne posty – zwyczajnie wejdź tutaj cennik za pozycjonowanie.

Firmy zajmujące się montażem tego rodzaju systemy prowadzą przeszkolenie dotyczące korzystania z ich sprzętu. Osobom chcącym zgłębić temat rekomendujemy portal: szafki basenowe.