Najnowsze sposoby i rozbudowane procesy technologiczne. Co wiesz na ten temat, a co powinieneś wiedzieć?

Jeśli mamy dać odpowiedź jednym zdaniem na pytanie „co to jest wirtualizacja?”, możemy bez wahania powiedzieć, iż jest to osiągnięcie zgodnego z logiką zasobu przez abstrakcję zasobów fizycznych. To stwierdzenie można przyporządkować do dużego obszaru wirtualizacji, natomiast ono nie mówi nam o jakim obszarze dyskutujemy oraz co to dokładnie jest wspomniana wirtualizacja.

zapoznaj się z ofertą

Autor: philippa law
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar wirtualizacji? Tak! Dla dużej liczby ludzi wirtualizacja budzi skojarzenia jedynie z pojęciem typu wirtualizacja serwerów z tego względu, iż jest ona najbardziej rozpowszechniona. jednakże istnieją inne obszary, które posiadają zarówno zupełnie inne zastosowanie, jak i techniczną implementację. Wirtualizacja serwerów (od ang. Server Virtualization) – taka myśl technologiczna daje możliwość wielu aplikacjom działanie na wielu systemach operacyjnych uruchomionych na jednym istniejącym serwerze z użyciem wolnej mocy.

Wiele osób poszukuje interesujących faktów na ten temat temat. Niezłym wyjściem będzie wejść na nasz serwis. Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Dlatego jesteśmy w stanie całkowicie pozyskać siłę obliczeniową oraz zasobową serwerów, mając kolejne urządzenia wirtualne na tym samym fizycznym serwerze – miast nabywać następne serwery stacjonarne.

Kolejną zaletą jest też sprawniejsze dostarczenie usług dla biznesu w trakcie bardzo niedługiego czasu tworzenia kompletnie nowego wirtualnego systemu operacyjnego gotowego do pracy. Trzeba dodać, że częste działania konserwacji związane z serwerami są bardzo uproszczone oraz przyśpieszone.

Jeszcze jednym ciekawym rodzajem jest wirtualizacja aplikacji (z angielskiego Application Virtualization) – tego typu technologia oddziela od siebie aplikacje, dzięki czemu rozwiązuje kwestie kompatybilności wszelkich aplikacji, umożliwiając tym samym aplikacjom działanie razem, mimo iż mogą wymagać tych samych zasobów systemu operacyjnego w różnych wersjach (na przykład inne wersje bibliotek DLL).

Usprawnia to także sposób testowania aplikacji, ponieważ nie potrzeba sprawdzać, jak różne grupy aplikacji współpracują ze sobą, za każdym razem, gdy jedną z aplikacji uaktualniamy. Użycie tego typu technologii pozwala również na składowanie aplikacji centralnie i strumieniowanie ich do komputera PC pod kątem aktualnie zalogowanego odbiorcy. Ponadto całkowite usunięcie normalnie instalowanych aplikacji dysku pozwala na obniżenie liczby obrazów systemów operacyjnych dla różnych grup biznesowych. Tutaj dobrze jest też dowiedzieć się więcej o dziedzinie product engineering (kliknij tutaj), coraz bardziej interesującej i nowatorskiej.