Cloud Hosting, czyli ciekawe rozwiązanie , które posiada wady i zalety

Cloud computing czy, mówiąc nieco inaczej, Cloud Hosting, to rozwiązanie, które opracowano zwłaszcza z myślą o tych osobach, które prowadzą działalność gospodarczą. Ci, którzy zdają się dostrzegać tylko jego plusy twierdzą, że jest to niemalże perfekcyjny rodzaj outsourcingu. Jakie plusy i minusy ma ta postępowa technologia?

Cloud Hosting to przede wszystkim ogromna oszczędność. Decydując się na SSD cloud server, musimy udźwignąć znacznie mniejsze koszty, które potrzebne są na utrzymanie własnego serwera.

Warty polecenia wpis? Jeśli tak sądzisz, sprawdź inne tego rodzaju materiały na rozważany temat – bez grymaszenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku.

SSD cloud server zapewnia nam także niesamowitą mobilność, co dzisiaj jest naprawdę w cenie. Jeżeli podejmujemy decyzję o przechowywaniu plików w chmurze, to mamy dostęp do nich niezależnie od tego, w jakim miejscu obecnie jesteśmy.

cloud computing

Autor: Bernard Goldbach
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie na tym polega wyższość popularnej chmury nad używanymi od lat dyskami twardymi, które są umieszczane w komputerze. By skorzystać z chmury, wystarczy mieć dostęp do globalnej sieci komputerowej oraz komputera bądź – aktualnie coraz częściej – telefonu. Chmura będzie działała niezależnie od tego w jakim miejscu globu planujemy z niej skorzystać. Taka w zasadzie w ogóle nie ograniczona dostępność do zapisanych plików ma bardzo duże znaczenie w sytuacji tych osób, które prowadzą własną firmę. Można bowiem nadzorować wówczas najróżniejsze czynności pracowników bez względu na to, w jakim państwie aktualnie przebywamy – czytaj o cloud hosting.

Chmura ma też szereg wad, które bardzo często są pomijane przez jej zwolenników oraz tych, którzy prowadzą działalność polegającą na dostarczaniu tego rodzaju usług. Dotyczą one zwłaszcza kwestii bezpieczeństwa. Decydując się na używanie chmury i usługi specjalistycznej firmy w tym obszarze, udostępniamy informacje związane z prowadzoną działalnością.

Właśnie z tego powodu z usług chmury najlepiej jest korzystać dopiero wtedy, kiedy podpisane zostaną odpowiednie umowy precyzyjnie regulujące współpracę. Trzeba pamiętać, że w umowie musi zostać bardzo dokładnie opisana procedura postępowania z danymi w sytuacji, gdy współpraca z firmą nie będzie miała ciągu dalszego – czytaj o ssd cloud server. W przeciwnym razie możemy wplątać się w bardzo poważne kłopoty. Nigdy bowiem nie możemy być do końca pewni, co firma zdecyduje się zrobić z informacji, które przez pewien czas były w jej posiadaniu. Kwestii umowy trzeba bardzo dokładnie pilnować.