Kiedy przydatny jest nam monitoring?

Bardzo często pojawia się problem ochrony prywatności, a także możliwościach zwiększania bezpieczeństwa zarówno w naszych domach prywatnych, jak też budynkach publicznych oraz przemysłowych. Wiele większych miast już teraz korzysta monitoringu w najbardziej zatłoczonych miejscach, głównie przy deptakach, dworcach itd. Monitoring przemysłowy montowany bywa także w większych zakładach pracy, jak również na firmowych posesjach, parkingach, sklepach, supermarketach lub parkach.

kamery przemysłowe

Zazwyczaj wszyscy zgadzają się na to, żeby montować kamery w miejscach publicznych. Mamy świadomość, iż stanowi on pomoc w przypadku różnego typu niebezpiecznych wydarzeń.

Nie zapominaj – ciągle bądź na bieżąco. Dlatego zachęcamy Cię do przejrzenia dodatkowego tekstu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Nie rozczarujesz się!

To prawda, w niektórych okolicznościach jesteśmy o wiele spokojniejsi, kiedy wiemy, iż „czuwają” nad nami kamery, np. podczas przejścia nocą przez przejście podziemne. Tego rodzaju nagrania bardzo często są niezbędne policji w złapaniu przestępców. Niemało właścicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych umieszcza rejestratory cyfrowe, aby ochronić się przed włamaniami czy zniszczeniami. Obecnie wiele osób przyzwyczaiło się już do tego, że w parkach lub sklepach jesteśmy obserwowani w telewizji przemysłowej, która odtwarza obraz nagrywany przez kamery przemysłowe (porównaj – kamery przemysłowe – Promitel). Takie obserwowanie niejednokrotnie nas już zupełnie nie złości – w niejednej sytuacji nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Takie nagrania w wielu sytuacjach dają szansę na złapanie złodziei.

monitoring

Trochę inne podejście mamy zwykle do kamer montowanych w miejscach naszej pracy. Bardzo chronimy naszą prywatność, a dodatkowo nie lubimy, gdy nasz pracodawca chce zbytnio nas kontrolować. Niemało osób złości również fakt, że w prywatnych posesjach montowane są kamery. Powinniśmy wiedzieć przy tym, że sprawy monitoringu są regulowane prawnie. Z całą pewnością nie można upubliczniać nagrań, jakie były zarejestrowane kamerą przemysłową. Zobacz:

Osoby, które myślą, aby zamontować kamery muszą pamiętać o tym, iż w przypadku innowacyjnego, a równocześnie bardzo skutecznego sprzętu do monitoringu, nie będzie to inwestycja tania.

Czy odczuwasz ochotę na nowe równie zajmujące posty? Jeżeli tak, to pragniemy Cię poinformować – kliknij i sprawdź tutaj o wiele więcej.

Zapłacić będziemy musieli nie tylko za urządzenie, ale także za jego fachowy montaż.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>