Zapisywanie danych w chmurze ułatwia wiele rzeczy

Wejście do obłoku przebiega poprzez kont użytkownika które pozwalają na skontrolowanie przywileju wejścia do chmury.

cloud computing

Autor: ecoev
Źródło: http://www.flickr.com
Sieć z języka angielskiego: cloud computing. Ten model przeobrażania zapisów bazujący na świadczeniu usług dostarczonych przez usługodawcę. Wyraz chmura stanowi metaforę sieci gdyż na mnóstwie diagramach obrazujących funkcjonowanie internetu był prezentowany graficznie jako chmurka.

Wzorem pracy internetowej są pakiety biurowe na żywo, serwisy społecznościowe, dyski sieciowe, galerie zdjęć lub edytory graficzne otwierane w web browser. Znamienne właściwości chmury to: składowanie i lub przerabianie informacji na zdalnym serwerze na maszynie wirtualnej i lub dostęp poprzez konto klienta.

Zalety pracy w chmurze to przystępna praca w zespole, dostęp z każdego miejsca, większe zabezpieczenie danych. Niekorzystne cechy pracy w chmurze to: groźba usterki, nie działa w razie awarii internetu, sposobność włamania, przekroczona intymność, potencjalne przekroczenie poufności firmy.

Poruszanie się w internecie wiąże się z logowaniem do chmury z innych komputerów stacjonarnych i komputerów mobilnych.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię przeczytane treści, to na pewno bieżąca publikacja na ów temat także Cię zwabi. Spójrz na artykuł na ten temat.

Zdarzenie to stwarza dodatkowe ryzyko dla ochrony naszych informacji.

Ponadto narażone jest nasze konto, ktoś kto opanuje określenie posiadacza i hasło będzie mógł skopiować nasze konto w chmurze.