Czy przechodzony komputer jest już zupełnie do wyrzucenia? Okazuje się, że nie. Potrzeba nieznacznych ulepszeń, żeby zyskał nową jakość

Inwestując parę złotych, możecie tchnąć w waszego starego kompa drugie życie – wystarczy zamontować odpowiednie podzespoły.

Jeśli nie chcecie zmieniać przeznaczenia przechodzonego komputera, ale ciągle korzystać z niego jako z głównej maszyny, warto wykonać zorganizowany upgrade sprzętu. Mamy odpowiednie rozwiązania dla każdego rodzaju sprzętu.

Jak możemy „podrasować” komputer biurowy? Prosty komputer biurowy powinien spełniać jedynie najprostsze wymagania, ponieważ nie służy do innych rzeczy oprócz pisania, obsługi poczty i wyszukiwania w sieci. Z reguły wystarczy zamontować w nim większą ilość pamięci operacyjnej – od dwóch do czterech gigabajtów. Jeżeli problemem jest prędkość uruchamiania programów, to wielkie przyspieszenie zapewni montaż małego SSD wielkości 32 Gigabajta.

strona wyświetlona na laptopie

Autor: Adam Lehman
Źródło: http://www.flickr.com

Trochę odmienna kwestia to komputer multimedialny. Wymagania wobec komputera do oglądania filmów i zdjęć są niewiele wyższe niż wobec biurowego peceta. Także tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie cztery Gigabajtów pamięci operacyjnej. SSD natomiast musi zapewnić dość miejsca na aplikacje multimedialne, lecz 64 GB to większa liczba niż dosyć, ponieważ do zapisywania muzyki i filmów starczy klasyczny dysk twardy. Możemy również nabyć niedrogą kartę graficzną normalnej klasy, gdyż coraz więcej programów stosuje GPU do akceleracji sprzętowej, odciążając w ten sposób procesor główny (CPU).

Z pewnością inną sprawą jest komputer (pokaż szczegóły) dla gracza. Komputer dla gracza wymaga mocy, mocy i jeszcze raz mocy. Konieczna będzie odpowiednia nowa płyta główna oraz nowa karta graficzna. Na pewno, by nie zwalniać peceta przyda się jeszcze napęd SSD (przynajmniej 64 GB). Pamiętaj więc, iż czasami taki komputer jest jeszcze przydatny. Jeżeli takiego rodzaju wymagasz to sprawdź komputery używane Wrocław.

Komputer marki Apple

Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast już Twój sprzęt do niczego się nie nadaje to jesteś w stanie z niego przykładowo zrobić wentylator. Jak? Aby poczuć chłodną świeżość w upalne dni, wcale nie powinniście kupować klimatyzatora. Kilka ruchów trzeba, aby ze starego wentylatora CPU wykonać stołowy wentylator. Oto co trzeba zrobić: odetnijcie koniec kabla USB i uwolnijcie czarny a także czerwony kabel (zobacz kabel uziemienia) z izolacji. Takie same kroki powtórzcie w sytuacji wentylatora. Teraz musicie tylko połączyć ze sobą przewody oraz dobrze je zaizolować. Wskazówka: nie każdy wentylator będzie działał po podłączeniu do gniazda USB komputera – tu może pomóc tylko metoda prób i błędów.