W jaki sposób technologia odmieniła nasze życie? Jakie zmiany szczególnie stały się dostrzegalne?

Trudno aktualnie wyobrazić sobie świat bez posługiwania się nowatorską technologią. Gdzie byśmy byli bez bezproblemowej komunikacji, dostępu do neta, oferowanych coraz bardziej aplikacji? Faktycznie świat by się przez takie coś nie skończył, ale utracilibyśmy bardzo wiele możliwości. Pomyślmy sobie jaki stałby się świat?

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Faktycznie zupełnie inaczej porozumiewalibyśmy się z bliskimi. Dawniej były telefony stacjonarne i to był najważniejszy kanał komunikacyjny. To sprawiło, że ludzie byli bardziej poukładani pod tym kątem, iż nie mogli sobie pozwolić na nagłą zmianę planów, przykładowo w ostatniej chwili. A od dnia, gdy posiadamy telefony komórkowe to wystarczy, że stworzymy smsa, iż coś nam “wypadło” więc plany ulegają zmianie.

Ten bardzo unikalny serwis www (https://zygzakrent.pl/kontakt/) przedstawia analogiczną problematykę, co materiał, który właśnie czytasz. Jeżeli Cię on ciekawi, kliknij ten link.

Z innej jednak strony to bardzo korzystne, gdyż przecież kiedyś nie mogliśmy szybko się skontaktować wtedy, jak to było nieodzowne.

Przez takie coś nawet jak pragnęlibyśmy kogoś poinformować o innych planach nie było tego rodzaju możliwości. To tylko jeden przykład, ponieważ obecnie własny telefon komórkowy czy smartfon to coś zwyczajnego, identycznie jak zwyczajne są dodatki do takich sprzętów, jak etui na Huawei i obudowa do Sony Xperia. Zobacz obudowa do Sony Xperia. Kolejną sprawą jest internet, to była prawdziwa rewolucja, która zmieniła nasze życie. W każdym miejscu, gdzie mamy dostęp do internetu pojawiły się zupełnie nowe możliwości, lecz także zagrożenia. Możliwości jesteśmy w stanie z łatwością dostrzec, to bardziej znaczne szanse, ażeby zaistnieć, pokazać swoje zdolności, to także poprawiło sposób komunikacji, szukania pracy, zawierania nowych znajomości. Jednakże, pojawiły się także zagrożenia, szczególnie dla dzieci.
URL=[0]=39Treści, jakie są dostępne w internecie na pewno mogą wpłynąć na psychikę nieprzygotowanych na takie wrażenia najmłodszych użytkowników sieci. Różnorodne treści pornograficzne lub mające związek z przemocą powinny być nieosiągalne dla dzieci, a o to przede wszystkim muszą dbać rodzice, gdyż niestety będą zawsze dostępne w globalnej sieci. Całe szczęście jest większa świadomość takich niebezpieczeństw, a ponadto ludzie coraz bardziej mądrze korzystają z możliwości globalnej sieci.