Hyt

Radiotelefony, znane popularnie jako krótkofalówki, są bardzo charakterystycznymi urządzeniami. Ich najważniejszą rolą jest umożliwianie porozumiewania się na odległość. Obecnie w jakimś stopniu przyrządy te zostały wyparte przez popularne komórki, jednak również w stosunku do nich radiotelefony posiadają wiele zalet. Ich wykorzystywanie kojarzone jest nierzadko z czasami wojen światowych.

Faktycznie w trakcie wojny urządzenia te służyły jako podstawowy środek do komunikowania się na odległość. Na tym także częściowo opiera się ich przewaga nad nowoczesnymi telefonami bezprzewodowymi. Działanie popularnych komórek zależy od obecności i działania właściwych urządzeń wysyłających sygnał. Zasada działania radiotelefonów jest zupełnie inna, przez co mogą one funkcjonować bez pomocy urządzeń dodatkowych.

Radiotelefony w rozrywce
Walkie-talkie, bo tak także nazywane są radiotelefony, obecnie niezwykle często w różny sposób używane są do rozrywki. Niektórzy mieli do czynienia z takimi gadżetami w dzieciństwie. Całkowicie prymitywny „model” radiotelefonu do zabawy dla najmłodszych stworzony był z dwóch kubków po jogurcie i długiej linki. Później pojawiły się również pierwsze walkie-talkie dla dzieci w formie małych, wielobarwnych gadżetów o niewielkim zasięgu. Wśród dorosłych także stosunkowo często przyrządy te wykorzystywane są do rozrywki. Mogą na przykład służyć jako kanał komunikacyjny pomiędzy uczestnikami zabawy w terenie czy meczu paintballowego. Przyrządy tego typu wytwarzane są między innymi przez firmę Hytera.

Więcej na

Producenci i sprzedaż
Współcześnie istnieje sporo miejsc, gdzie można kupić walkie-talkie, zarówno profesjonalną, jak i w celach rozrywkowych. Działają przykładowo specjalne sklepy, które oferują produkty tego rodzaju, także w Polsce. Bez wątpienia również popularnym sposobem nabywania sprzętu tego typu jest kupowanie go za pośrednictwem Internetu. Sklepów internetowych z tego rodzaju towarem jest bardzo wiele, nabyć tam można przyrządy specjalistycznych i szanowanych w świecie marek, takich jak na przykład hytera. Korzystanie z tego rodzaju sklepu jest bardzo wygodne, chociażby ze względu na możliwość dostarczenia urządzenia do domu. Oprócz tego współcześnie bardzo często i w różnych aspektach stawia się na opcję zakupu bez wychodzenia z domu.