Jak ochronić swój znak towarowy i dostać się na rynek Unii Europejskiej? To rzeczywiście łatwe i osiągalne dla każdego

Czy zdajesz sobie sprawę, że jak masz działalność gospodarczą w jednym z państw Unii Europejskiej, to możesz zarejestrować własny znak towarowy w urzędzie państwowym? To zagwarantuje Twojej marce ochronę, co jest niezbędne dla każdego przedsiębiorcy, zwłaszcza aktualnie. Tak zwany wspólnotowy znak towarowy oferuje ochronę na terenie całej Unii Europejskiej. To niezwykle komfortowe, bo na podstawie tylko jedynego zgłoszenia posiadasz gwarancje, iż nikt nie będzie podszywał się pod Twój znak towarowy.

Oczywiście tego typu obostrzenie jest związane z określonymi kosztami. Internetowe zgłoszenie wspólnotowego znaku towarowego to koszt dziewięćset euro, natomiast tego typu zgłoszenie można dokonać tylko w jednym języku, nie jest więc niezbędna znajomość choćby angielskiego czy innego języka. Te zgłoszenie jest analizowane i jak wszystko jest okej, to znak jest zarejestrowany. Jednocześnie może być ponawiany w nieskończoność, co dziesięć lat np patenty.

Warto wiedzieć, iż zarejestrowany znak towarowy to właściwie same zalety. Po pierwsze, wartość Twojej marki jest w pełni chroniona, a to jest właściwie najbardziej istotna wartość dla każdego właściciela firmy.

prawo

Taka praktyka wpływa na rozwój firmy, co bardzo istotne na maksymalizowanie majątku. Co bardzo ważne taki znak ochrania przed konkurencyjnymi markami, które nie do końca czystymi zagraniami chcą się podpiąć pod naszą działalność. Wiadomo, po rejestracji zwiększają się nasze prawa, jakie wcześniej były wystawione na bardzo trudną próbę i były nie do końca jasno określone, to w sposób skuteczny zapobiega oszustwom i fałszerstwom. Dzięki temu możesz spać spokojnie.

Zalety są jeszcze bardziej znaczne. Jedna rejestracja, a jest obowiązująca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. To oznacza, że posiadacz znaku ma jedyne prawo do korzystania z niego w każdym teraźniejszym i przyszłym kraju Unii Europejskiej. Co najbardziej perspektywiczne dla twojego biznesu to rynek, jaki stoi przed Tobą otworem, czeka tam na Ciebie prawie 500 milionów klientów. Jedna opłata i korzyści na wiele lat, to chyba świetna okazja do rozwoju swojego biznesu, a jednocześnie pełnego bezpieczeństwa. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poszukaj w internecie wiadomości na ten temat pod frazą rzecznicy patentowi Warszawa. Rzeczywiście warto wiedzieć większą ilość na ten temat, skorzysta na tym Twój biznes, a jak wiadomo dla każdego właściciela firmy to jest najbardziej ważne.
Autor