Dostęp kontrolowany – parę ciekawych wiadomości na ten temat

Dziś ciężko jest zaufać sąsiadowi a co dopiero pracownikom. Wielkie firmy, które nie mogą upewnić się czy każdy pracujący jest na swoim miejscu pracy o określonych godzinach, muszą znaleźć rozwiązania, które uproszczą im efektywne inwigilowanie ludzi zatrudnionych.

kontrola dostępu
Dzięki współczesnej technologii kontrola dostępu do ogromu miejsc stała się świetnym rozwiązaniem. Kontrola jest systemem, który dzięki zainstalowaniu odpowiednich urządzeń daje możliwość identyfikacji konkretnej osoby. W korporacjach każdy pracownik ma własny identyfikator, który jest kartą dostępu. Wejście do budynku okazuje się realne jedynie po dotknięciu czujnika swoją kartą. Czasem kontrola dostępu wiąże się z wklepaniem liczbowego kodu. W ekranizacjach filmowych nie raz widzieliśmy inne sposoby. Te zaobserwowane na ekranie są używane i stosowane przy bardzo ważnych rzeczach/miejscach. Do wyższego stopnia zabezpieczeń zalicza się m.in. skanowanie oka, skanowanie linii papilarnych czy też tembr głosu. Jest to wielkie ułatwienie dla korporacji jak też dla normalnego pracownika, nie musi on mieć kluczy do wszystkich pokoi, wystarczy mu własna karta dostępu. Poczytaj więcej o tym oraz pokrewnych zagadnieniach – elektroniczny system kontroli dostępu – interesująca strona.

Bramki bezpieczeństwa

karta dostępu

Ludzie nauczyli się adaptować techniki z biurowców w całkiem innych warunkach. Do tego rodzaju adaptacji pomysłów z korporacji należą między innymi bramki obrotowe.

Czy teraz szukasz czegoś ciekawego na ten wątek? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę automatyzacja testów.

Bramki te są używane przy wejściu do metra, czy też na wyciągach narciarskich. Czasem wystarczy podetknąć pod czujnik bilet, a czasem identyfikator, który jest przypisany dokładnie nam. Pewne bramki otwierają się same, mają mechanizm, który reaguje na ruch. Dla niektórych bramki tego rodzaju to idealny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa, a dla innych jedynie powód do stania w kolejce. Poza tym bramki są często tak wąskie, że ludzie na wózkach inwalidzkich mają duży kłopot, żeby się zmieścić. Bez wsparcia drugiego człowieka nie daliby rady. Jeśli chodzi o działanie bramek to warto powiedzieć, że firmy pracujące z tymi urządzeniami starają się by działały one bardzo dobrze. Co ważne, istotna dla korporacji nie jest jedynie ich funkcjonalność, ale również look danego urządzenia (odnośnik). Bramki obrotowe są elementem systemu kontroli dostępu, w związku z czym mają pomagać w utrzymaniu porządku i chronić kosztowne rzeczy. Jednak są one umieszczenie w ładnych i nowych budynkach, dlatego firmy dbają by pasowały one wyglądem do nowoczesnych budynków.