Poranek po pijatyce, a Ty nie jesteś przekonany, czy możesz wsiąść za kółko?

Prawie każdemu przydarzyło się przynajmniej raz w ciągu życia, że udaliśmy się do przyjaciół samochodem, wiedząc, że zostajemy u nich na noc, a przecież wypijemy tylko dwa, trzy piwka i nazajutrz pewnie będziemy mogli spokojnie wsiąść za kółko. Czasem jednak bawimy się tak dobrze, że zapominamy o tym, że nazajutrz czekają nas jakieś obowiązki.

kontrola alkomatem

Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy wniosek, jaki przychodzi nam najczęściej do głowy, to, że przydałby nam się alkomat . Rzadko zdarza się nam przyznać, że wystarczyło po prostu aż tyle nie spożywać alkoholu.

Publikowany tekst całkowicie Cię pochłonął? Jeżeli tak, to zafascynuje Cię także nasza strona (www.autopart.pl/busko), która zawiera zbliżone informacje.

Zaczynają się jednak pewne wątpliwości, ponieważ nie możemy być stuprocentowo przekonani, czy poziom alkoholu w naszym organizmie pozwala nam prowadzić samochód. Sytuacja jest jeszcze cięższa w okolicach takich świąt, jak Wszystkich Świętych czy Wielkanoc.

W te święta często odwiedza się rodzinę, z którą nieczęsto ma się okazję spotkać w ciągu roku i ma się do pokonania nieraz aż ponad czterysta kilometrów na ciężkim kacu.Wszyscy mamy świadomość, że alkomaty są do dyspozycji każdego z nas na komisariatach policji, lecz czasami orientujemy się, że najbliższy jest bardzo daleko, albo czekanie na pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu zabiera nam dużo czasu.

Tak jak niektórzy nie potrafią pokonać swej natury i mają potrzebę mocnego upojenia się, powinno się być pewnym, czy następnego dnia nie będzie się powodowało zagrożenia na drodze. Dlatego każdy kierowca, któremu zdarza się wychylić, powinien mieć swój osobisty alkomat, żeby mógł w każdej chwili sprawdzić, ile ma promili. Lepiej zadbać o to, żeby być stale zabezpieczonym i spróbować poszukać sklepów internetowych, w których dostępne są różne alkomaty i kupić taki, który będzie nam pasował oraz służył nam pomocą w chwilach , kiedy nie mamy pewności.