Jak możemy pomóc alergikowi?

Blisko 65procent populacji krajów wysoko uprzemysłowionych cierpi na różnorodnego typu alergie. Jest to spowodowane przede wszystkim dużym zanieczyszczeniem atmosfery, lecz również spadkiem odporności organizmu człowieka. Częstą alergią jest reakcja alergiczna na roztocza kurzu . Roztocza są to malutkie pajęczaki, które wspaniale czują się w domowych pieleszach. Ich obecność jest źródłem wielu kłopotów zdrowotnych, a walka z roztoczami to autentyczna mordęga.

nasze propozycje
Przede wszystkim rozejrzyj się po swoim domu po czym oszacuj, co jest największym źródłem pyłu. Mogą to być na przykład trzymane latami suszone kompozycje kwiatów czy inne zbędne bibeloty. Pozbądź się ich a odetchniesz z ulgą! Stroń od ciężkich kap, poduch oraz zasłon, a jeśli masz takie w mieszkaniu nie zapominaj, że musimy je czyścić jednakowo regularnie jak wykładzinę.

Pragniemy Cię zachęcić do tak samo interesujących wątków, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę yerba mate hurtownia i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Często skrupulatnie odkurzaj swe cztery kąty, zamieniaj regularnie worek w odkurzaczu, a jeżeli masz taką możliwość, trzep dywany. Nie zapomnij, iż kurz nie zbiera się tylko na meblościance, lecz też na lampach i żaluzjach. O ile zbierasz książki, przechowuj je najodpowiedniej w zamykanych szafkach. Pamiętaj o częstym praniu pościeli, twe posłanie to istny eden dla roztoczy, w związku z tym zmieniaj bety minimum raz w tygodniu. Pierz ją w wysokiej temperaturze i nie zapomnij o prasowaniu jej, ponieważ wysoka temperatura zabija roztocza kurzu domowego. Poduszki staraj się często przewietrzać. Nie zapomnij o wietrzeniu pomieszczeń, przynajmniej raz dziennie, nawet zimą, otwieraj okno na chwilę. Ciepłe i wilgotne miejsca to eden dla roztoczy.

Świetnym przedsięwzięciem jest zakup proszków i płynów, które pomagają zwalczać roztocze metodą chemiczną. Duża ilość specjalistów rekomenduje również korzystanie z elektroluksów z filtrem hydrologicznym, a nawet czyszczenie dywanów i sof poprzez wyspecjalizowane w tym firmy.

Pomocnym dodatkowo może być tzw. domowy oczyszczacz powietrza. Urządzenie to zdoła usunąć zanieczyszczenia powietrza w naszym domu Potrafi on usunąć nawet ponad 96% różnych cząstek zawieszonych w atmosferze.

Czyżby ten artykuł przypadł Ci do gustu tak silnie, że masz ochotę zapoznać się z innym? To fantastycznie. Zatem tutaj naciśnij i sprawdź (http://www.ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/) sporo postów.

Poniektóre pracują jako oczyszczacze selektywne i wychwytują z powietrza przede wszystkim alergeny, zaś inne domowe oczyszczacze powietrza są w wyższym stopniu kompleksowe, i potrafią usunąć także przykre wonie, a nawet dym z papierosów.